واشنگتن دی سی پایتخت کشور ایالات متحده ی آمریکاست که در سال ۱۷۹۱ ساخته شده است. این شهر به نام جورج واشنگتناولین رئیس جمهور آمریکا نام گذاری شده است. واشنگتن دارای سه فرودگاه است و همچنین از لحاظ تولید ناخالص ملی قدرتی برابر با کشور مراکش دارد. شهر واشنگتن پایتخت ایالات متحده آمریکا است. برای این‌که شهر واشنگتن با ایالت واشنگتن اشتباه نشود اغلب آن‌را "واشنگتن دی‌سی" می‌خوانند.

جمعیت واشنگتن شش میلیون هفده هزار نفر است.در زمان کار افرادی که از مریلند و ویرجینیا می‌آیند جمعیت آن را تا یک میلیون نفر بالا می‌برند. منطقه شهری واشینگتن با ۵٫۶ میلیون جمعیت هفتمین منطقه شهری بزرگ در کشور است.

واشنگتن در شرق آمریکا و بین دو ایالت مریلند و ویرجینیا قرار دارد.ساختمان کاپیتال محل استقرار کنگره ایالات متحده آمریکا بوده، در حالی‌که کاخ سفید و تمامی وزارتخانه‌های کشور نیز در اینجا قرار دارند.

تعدادی از مشهورترین موزه‌های جهان پیرامون نشنال مال در واشینگتن ساخته شده‌اند. از جمله این موزه‌ها باید به نگارخانه ملی هنر، نگارخانه فریر و سکلر، موزه ملی هوا و فضا، موزه ملی سرخ پوستانو موزه هولوکاستاشاره کرد. همه این موزه‌ها زیر نظر بنیاد اسمیتسونیناداره می‌شوند و ورود به آنها برای همگان رایگان است. موزه هنر آمریکا نیز یکی از مهمترین موزه‌های واشینگتن دی.سی است.

واشنگتن، شهری پر از موزه های تاریخی، بناهای یادبود، ساختمان های معروف و مشهور سیاسی هست و پایتخت ایالات متحده. شهر واشنگتن، پر از افراد مهاجری هست که از سراسر دنیا، اینجا رو برای زندگی انتخاب کردن و همین باعث شده تا در خیابون ها، فرهنگ، پوشش و باورهای مختلف رو در کنار هم ببینید.

گردش در واشنگتن، اقامت در این شهر تاریخی، رفتن به رستوران، کافه گردی و حتی پاساژگردی در واشنگتن، همگی می تونن تجربه ای فراموش نشدنی باشن، بنابراین اگر مسافر آمریکا هستین، بازدید از واشنگتن رو اول لیست خودتون قرار بدین.


نمایش بیشتر
  • اطلاعات عمومی

  • مرکز استان 
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۶۱۷٬۹۹۶ نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • منطقه زمانی : -5
  • مساحت : ۱۷۷ کیلومتر مربع

ساعت به وقت محلی :

اوقات شرعی   اذان صبح 03:48
اوقات شرعی   طلوع آفتاب 05:24
اوقات شرعی   اذان ظهر 12:07
اوقات شرعی   غروب آفتاب 18:51
اوقات شرعی   اذان مغرب 19:11