شاید هیچ سرزمینی در دنیا مانند سیم ریپ انسان را به قلب افسانه ها نکشاند سرزمینی که دروازه منطقه تاریخی «انگکور» محسوب می شود. «انگگور» منطقه ای است که در آن گویی افسانه ها به حقیقت پیوسته اند سرزمینی با معابد و مجسمه های تاریخی، ولی نه از جنس معماری غربی بلکه از جنس تمدنی فرازمینی، معابدی که کاملاً بر اساس افسانه های هندو طراحی و ساخته شده است و با یک نگاه می توان دریافت که رازهای زیادی را در خود نهفته است.

انگکور از معدود نقاط جهان است که طبیعت، مذهب و تاریخ تا این حد به یکدیگر آمیخته اند، مکانی که درختار کهن آن نه در کنار معابد، بلکه بر روی آن ها ریشه دوانده اند تا افسونگری این سرزمین را دوچندان کنند.

سیم ریپ که به معنی «شکستن» در زبان تای است، به افتخار پیروزی تاریخی مردم این سرزمین بر تایلندی ها در سال ۱۵۴۹ به این منطقه داده شده است سیم ریپ شهری توریستی در شمال غربی کامبوج است که به دلیل مجاوزت آن با پارک باستان شناسی انگکور به یکی از قطب های گردشگری آسیا تبدیل شده است. اگرچه در سال های اخیر شهر سیم ریپ به لطف صنعت گردشگری توسعه های چشم گیری یافته است اما گردشگران این شهر صرفاً برای بازدید از منقطه تاریخی انگکور به این شهر سفر می کنند. منطقه ای که معبد معروف آن به نام «انگکور وات» با شایستگی در لیست «۵۰ مکانی که قبل از مرگ باید دید» قرار دارد.
سیم ریپ که در شمال غربی کامبوج واقع شده به واسطه معابد تاریخی آنگکوروات در بین توریست‌ها مشهور است و همین باعث شده این شهر به پایتخت تجملاتی کامبوج تبدیل شود. امروز سیم ریپ با هتل‌های بین‌المللی و رستوران‌های مدرن و از سوی دیگر چشمه‌های معدنی مجلل به عنوان یکی از مقاصد اصلی توریست‌های اروپایی شناخته می‌شود.
 اما هنوز در گوشه‌های این شهر می‌توانید نمای واقعی از زیبایی زندگی روستایی را ببینید؛ مناطقی با طبیعت بکر که پناهگاه پرندگان نادر است و برای رسیدن به آنها جز دوچرخه سواری راه دیگری ندارید. اگر در زندگی شهری گیر کرده‌اید پادزهر آن قدم زدن در شالیزارهای سیم ریپ است؛ جایی که تماشای غروب آفتاب لذتی وصف ناشدنی دارد.

نمایش بیشتر
 • اطلاعات مردم شناسی

 • جمعیت : حدود ۱۷۱٬۸۰۰ نفر
 • دانستنی های مفید

 • نکات : برای گرفتن ویزای کامبوج باید دعوتنامه همراه داشته باشید یا از آژانس معتبری در کامبوج معرفی نامه گرفته باشید که در این صورت بلیت رفت و برگشت و برگه اقامت هتل را هم باید ارائه کنید. علاوه بر این کامبوج در ایران سفارتخانه ندارد و همین کار را دشوارتر می‌کند اما نگران نباشید آژانس‌های معتبر می‌توانند به آسانی برایتان درخواست ویزا کنند.


 • اطلاعات تکمیلی

 • بهترین زمان سفر :

  سیم ریپ در منطقه ای استوایی قرار دارد و هوا معمولاً در تمام طول سال گرم است تفاوت اصلی فصول سیم ریپ در میران بارش است.

  فصل خشک سیم ریپ از ماه نوامبر شروع شده و نا مارس ادامه دارد و این فصل به ندرت شاهد باران هستیم .

  ماه های نوامبر ودسامبر بهترین زمان برای سفر به سیم ریپ است که هوا نسبتاً خنک است هرچند در این بازه زمانی با ازدحام گردشگران و قیمت های بالاتر روبرو خواهید شد.