آبشار آنجل آبشاری بر فراز ابرهاست . آبشار ی با ارتفاعی نزدیک به هزار متر که هر بیننده ای را مبهوت خود می کند.

این آبشار که در میان جنگل‌های دورافتاده پارک ملی کانایما در ایالت بولیوار در جنوب شرقی کشور ونزوئلا قرار دارد حقیقتا یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی دنیاست . آنجل که از رود گواجا سرچشمه می گیرد ، از لبه کوه آیانتپوئی فرو می ریزد تا با سقوط یک کیلومتری خود بی نظیر ترین منظره ی آبی جهان را به وجود آورد .

نام این آبشار برگرفته شده از نام جیمز آنجل، کاوشگر آمریکایی است که هواپیمای خود را نزدیک این آبشار بعد از شناسایی در سال ۱۹۳۵ میلادی فرود آورد.

اگر چه آبشار آنجل در منطقه ی دور افتاده قرار دارد اما این امر نمی تواند جلوی گردشگران را برای رسیدن به این گنجینه طبیعی بگیرد .

از جاذبه های گردشگری بکر مانند انواع آبشار ها ، رودخانه و جویبار ها و این مکان می تواند کاملا یک روز مفرح را برای شما همراه داشته باشد، البته اگر تصمیم داشته باشید که به صورت حرفه ای از دیواره های آبشار آنجل بالا بروید باید چند روزی در این پارک جنگلی اقامت کنید زیرا بالا رفتن از صخره بسیار دشوار است و زمان زیادی می برد.

کمی به اطراف آبشار نگاه می کنیم و به سراغ تفریحات این پارک خواهیم رفت …

بر فراز کوهستان آیاآنتی پویی هم تفریح و سرگرمی های متنوع و گاهی هم خارق العاده وجود دارد که در ادامه به برخی از برجسته ترین تفریحاتی که به آبشار آنجل مربوط می گردد

انواع تفریحات آبشار آنجل

1 - بند بازی :آبشار آنجل آن قدر خاص و منحصر به فرد است که توجه ماجراجویان را از سراسر دنیا به خود جلب کرده است ، بندبازی و کار های غیر قابل باور برای عاشقان هیجان کاری عادی در این ناحیه است ، آن ها طناب و یا چوب هایشان را در سوراخ های سنگ های آبشار جای می دهند و محکم می کنند و روی آن حرکات آکروباتیک انجام می دهند.

2- پرش یا جامپینگ از فراز آبشار : به دلیل ارتفاع زیاد و منحصر به فردی آبشار آنجل ماجراجویان شجاع و نترس به وسیله ی هلی کوپتر و یا با صخره نوردی بر فراز آبشار می روند و از بالای آن به پایین می پرند گاهی بانجی جامپینگ می کنند ، گاهی با دایوینگ و گاهی هم به چتر نجات ، جالب این است که ماجراجویان می گویند وقتی بر فراز آبشار قرار می گیرند احساس رهایی و آرامش دارند.

3- عکاسی : عکاسی یکی از جذابیت های اصلی آبشار آنجل می باشد ، عکس برداری به طور کامل از آبشار آنجل زمانی که برای اولین بار انجام می شد سه روز طول کشید تا عکاسان بتوانند تصویر کاملی از همه ی زوایای این پدیده ی زیبا تهیه کنند و هنوز هم محلی بکر برای عکاسی می باشد، خوب است بدانید که عکاسی از آبشار فنون خاصی دارد.

4 - قایق سواری : در اطراف آبشار آنجل رودخانه های زیادی در جریان است مانند رودخانه های کارائو ( Churun River ) ، چورون ( Carrao River ) و اوینوکو ( Orinoco ) در این رودخانه ها می توان قایق سواری کرد و تنی به آب زد و اوقاتی مفرح را سپری نمود.

5- اقامت وکمپ :با وجود خطرات زیاد در منطقه ی آبشار آنجل بسیاری از گردشگران به پارک ملی کانایما می روند تا شب را در آن اقامت کنند با چشم پوشی از هتل های نزدیک به آبشار کمپ و چادر زدن از جذابیت های مهم این منطقه می باشد و حتی صخره نوردان حرفه ای که به قصد صعود از صخره های کوه آبشار آنجل دارند باید حتما شب را در کمپ به سر ببرند زیرا ۳ روز صعود از صخره ها طول می کشد.

چادر زدن در شبی تاریک در مکانی بکر و دور افتاده میان جنگل باید هیجان خاصی داشته باشد ، حال تصور کنید که آتشی روشن کنید و به صداهای مرموز حیوانات و حشرات گوش فرا دهید … قطعا تجربه ای به یاد ماندی می شود.

6 - صخره نوردی : دیدن آبشار آنجل از بالا کار آسانی نیست و حتما باید با هلی کوپتر یا هواپیماهای کوچک بر فرازش رفت اما بسیاری از ماجراجویان صعود با هلی کوپر را دوست ندارند و ترجیح می دهند به وسیله ی صخره نوردی و با تلاش خودشان بر فراز آبشار آنجل بروند ، همین باعث شده تا صخره نوردی از تفریحات محبوب این ناحیه شود.

7 - شنا : بسیاری از گردشگران به آبشار آنجل می روند تا فقط در زیر آن آب تنی کنند و در زیر نور آفتاب شنا کنند و لذت ببرند و در زیر بلندترین آبشار جهان عکس بگیرند.

8 - رنگین کمان : به دلیل قطرات ریز آب معلق در هوا و وجود آبشار آنجل در روز های آفتابی اغلب بر فراز کوه های مه گرفته ی کوهستان آیاآنتی پویی رنگین کمان بسیار بزرگ و زیبایی تشکیل می شود که دیدن و عکاسی از همین رنگین کمان هم به یکی از جاذبه های تفریحی این مکان تبدیل گشته است.

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
جاذبه گردشگری
  • دانستنی های مفید

  • نکات : اگر تصمیم گرفتید که به دیدار آبشار آنجل بروید باید بدانید که لباس گرم و خنک هردو را باید همراه داشته باشید و اگر قصد صخره نوردی ندارید باید برای هلی کوپتر سواری هم آماده باشید.