• کریسمس در اتریش (جشن ظهور)
  • کریسمس در اتریش (جشن ظهور)

کریسمس در اتریش (جشن ظهور)

  (Christmas (Advent))   

نوشتن نظر


از اواخر ماه نوامبر تا آغاز سال نو، اتریش حال و هوای دیگری دارد. کوچک و بزرگ، خود را برای جشن‌های باشکوه کریسمس آماده می‌کنند. بازارچه‌های کریسمس در گوشه و کنار شهرها برپا می‌شود. نورپردازی‌های زیبا، چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند و هر جایی که نگاه کنید، یک درخت کریسمس زیبا و تزیین شده، قرار دارد.

جشن ظهور (Advent) دوره‌ی آمادگی برای برگزاری جشن‌های میلاد حضرت مسیح (ع) است. این دوره از یکشنبه‌ی چهار هفته قبل از روز کریسمس آغاز می‌شود. یعنی همان‌ روزی که خانه‌ها با حلقه‌های گل زیبا، تزیین شده با روبان، چهار شمع و شاخه‌های سبز درختان تزیین می‌شود. در هر کدام از یکشنبه‌های باقی مانده تا کریسمس، یکی از این شمع‌های روی حلقه، هنگام شام روشن می‌شوند، بسیاری از خانواده‌ها دعا می‌کنند، داستان‌های کریسمس را بازگو می‌کنند و سرودهای مخصوص کریسمس را با هم زمزمه می‌کنند.

درخت کریسمس نقش مهمی در سنت‌های اتریش برای جشن کریسمس دارد. هر شهری درخت کریسمس مخصوص خود را دارد. یک درخت کریسمس سنتی معمولا با تزیینات طلایی و نقره‌ای تزیین می‌شود. ستاره‌های حصیری، شکلات و آبنبات‌های پیچیده در زرورق، آجیل‌های بسته‌بندی شده و کوکی‌های زنجبیلی تزیین شده، از دیگر تزیینات درخت کریسمس در اتریش هستند.

در شب کریسمس مغازه‌ها معمولا ساعت ۶ بعدازظهر می‌بندند. هیچ نمایش تئاتر یا کنسرتی اجرا نمی‌شود، خیلی از رستوران‌ها و کافه‌ها تعطیل هستند و ترافیک تقریبا وجود ندارد. البته در وین و شهرهای بزرگ، برخی از رستوران‌ها و کافه‌ها تا دیروقت باز هستند.

در حدود ساعت ۷ بعدازظهر ۲۴ دسامبر، درخت کریسمس برای اولین بار روشن می‌شود و همه‌ی اعضای خانواده برای خواندن سرود کریسمس دور هم جمع می‌شوند.

هدایای کریسمس زیر درخت کریسمس قرار می‌گیرند و بچه‌ها فکر می‌کنند که حضرت مسیح این هدایا را برای آنها به عنوان پاداش رفتار خوبشان در سال گذشته، آورده است.

نمایش بیشتر