ریکیاویک پایتخت کشور ایسلند و بزرگ‌ترین شهر این کشور است

شهر زیبا و دیدنی ریکیاویک پایتخت و بزرگترین شهر کشور ایسلند است. این شهر شمالی ترین پایتخت کره ی زمین به شمار می رود که به قطب شمال بسیار نزدیک است. این شهر بیش از دویست هزار نفر جمعیت دارد.ریکیاویک چهل در صد از جمعیت کشور ایسلند را در بر گرفته است.این شهر دویست و هفتاد و چهار کیلومتر مربع مساحت دارد.و مردم ایسلند به آن لقب « بزرگترین شهر کوچک دنیا » را داده اند.

ریکیاویک دارای قدمتی بیش از هزار  وصد ساله است و سال بنیانگذاری آن در کتاب اقامت که کتابی تاریخی بوده ، سال هشتصد و هفتاد میلادی عنوان شده است.کلمه ی «ریک یا ویک » به معنی « خلیج بخار » است و این نام بدان سبب بر روی این شهر گذاشته شده است که دارای آب گرم های بسیاری است.

شاید باور کردنی نباشد اما از جالب ترین نکات دباره ی ایسلند این است که این کشور بیش از ۱۸۰۰ دریاچه دارد.شما در این کشور به هر سو که رو کنید دریاچه ای خواهید یافت. بزرگترین این دریاچه ها «پینگوالاواتن» نام دارد. عمق این دریاچه نزدیک به صدو چهارده متر است و هشتاد و چار کیلومتر مربع مساحت دارد.
همچنین ایسلند را می شود کشور آبشارها نامید. این کشور دارای چندین آبشار بزرگ و زیبا در نقاط مختلف و شهرهای مختلف خود است.

منطقه آتشفشانی هنگیل هم از عجایب ایسلند است این منطقه آتشفشانی در شهر ذینوگلیر قرار دارد. و دارای آتشفشان های فعال و نیمه فعال است. وجود این آتشفشان ها موجب گرم بودن آب های زیر زمینی منطقه شده است تا جایی که در بعضی از نقاط ایسلند در خانه ها نیازی به آبگرمکن نیست.در این کشور بیست و پنج قله ی آتشفشانی وجود دارد.
شفق قطبی هم از زیباترین مناظزی است که در شمال اروپا مخصوصا در ایسلند که شمالی ترین کشور جهان است می توان دید این پدیده هر ساله گردشگران زیادی را علیرغم سختی مسیر به مناطق شمالی ایسلند می کشاند.

از آبگرم‌های منطقه ریکیاویک بخارهایی به هوا بلند می‌شود و همین موضوع باعث نامگذاری آن از سوی نخستین ساکنان شد زیرا واژه ریک‌یاویک به معنی «خلیج بخار» است.

گردشگرانی که به ایسلند می روند اکنون چشم انداز تازه ای به یخچال لانگ یوکول، یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی اروپا در اختیار دارند. 

مناظر طبیعی بکر و زیبا از اصلی ترین دلایل سفر جهانگردان به کشور ایسلند و شهر ریکیاویک است. کوه های سرسبز و معمولا سر در لاک ابر فرو برده با چشمه های روان و گاه چشمه های آب گرم و البته آتشفشان های فعال و نیمه فعال طبیعت ریکیاویک را طبیعتی کم نظیر کرده اند.ایسلند بیش از ۲۵۰ رودخانه دارد.که رودخانه ی پیورسا بزرگترین آنهاست.

نمایش بیشتر
  • اطلاعات عمومی

  • مرکز استان 
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۱۳۰٬۳۴۵ نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • منطقه زمانی : 0
  • مساحت : ۲۷۴٫۵ کیلومتر مربع

ساعت به وقت محلی :

اوقات شرعی   اذان صبح 07:51
اوقات شرعی   طلوع آفتاب 11:15
اوقات شرعی   اذان ظهر 13:22
اوقات شرعی   غروب آفتاب 15:29
اوقات شرعی   اذان مغرب 16:27
مکانهای پیشنهادی
جاذبه گردشگری