شهر لیما ترکیبی از دنیای معاصر و تمدن غنی آمریکای جنوبی است. شهری که تمدن اینکا را هنوز می توان در سنت مردم آن یافت. شهر لیما که بناهای اسپانیایی در آن هنوز خودنمایی می کنند. بناهایی که هم نشان از ویرانی تمدن اصیل پرو دارند و هم نشان از عبور لیما از دنیای باستان به دنیای نوین است.

لیما پایتخت کشور پرو در آمریکای جنوبی است. این شهر ساحلی بوده و رو به اقیانوس آرام می‌باشد.

جاهای دیدنی لیما نیز مانند تاریخ آن باشکوه است. سواحل اقیانوس آرام که تقریبا سراسر این شهر را در بر می گیرد، این شهر را به مقصد گردشگری تمام عیار تبدیل کرده است.

جاذبه های گردشگری لیما هنوز کشف نشده است، شهری که باید آن را جستجو کرد و از گوشه کنارش تاریخ پر فراز و نشیب و راز آلود قبیله اینکا را کاوش نمود.

به لیما سرزمین اینکاهای افسانه ای خوش آمدید.

لیما پایتخت پرو و بزرگ ترین شهر آن است که توسط «فرانسیسکو پیزارو » اسپانیایی در سال 1535 تاسیس شد. این شهر به مدت سیصد سال مرکز فرمانروایی اسپانیایی ها در آمریکای لاتین بود و به همین دلیل معماری اسپانیایی در بناهای این شهر به وضوح به چشم می خورد.

شهر لیما به جمعیتی حدود 9 میلیون نفر، شهری شلوغ و پر جنب و جوش است. لیما به مرکز غذای پرو نیز مشهور است و اکثر غذاهای اصیل پرویی در این شهر ارائه

می شوند و البته دانشگاه معروف لیما را نباید از قلم انداخت، دانشگاه ملی «سن مارکوس » که در سال 1551 تاسیس شد یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که خود یکی دیگر از جاذبه های لیما (شهر باستانی) محسوب می شود.نمایش بیشتر
 • اطلاعات عمومی

 • مرکز استان 
 • اطلاعات مردم شناسی

 • جمعیت : حدود ۷٬۶۰۵٬۷۴۲ نفر
 • اطلاعات جغرافیایی

 • منطقه زمانی : -5
 • مساحت : ۲٬۶۷۲٫۳ کیلومتر مربع

ساعت به وقت محلی :

اوقات شرعی   اذان صبح 04:44
اوقات شرعی   طلوع آفتاب 05:59
اوقات شرعی   اذان ظهر 12:20
اوقات شرعی   غروب آفتاب 18:41
اوقات شرعی   اذان مغرب 18:57
مکانهای مشابه
 • دانستنی های مفید

 • نکات :
  هیچ پرواز مستقیم و غیرمستقیمی از تهران به لیما وجود ندارد برای رفتن به لیما باید از دو شرکت هوایی متفاوت استفاده کنید بهترین مسیر برای سفر به لیما، پرواز به آمستردام است که خط هوایی ایران ایر به آن پرواز مستقیم دارد و سپس پرواز با خط هوایی کی ال ام است که پرواز مستقیم به سمت لیما را در برنامه پروازی خود دارد. البته خطوط هوایی القطری و آلپتالیا نیز پرواز با دو یا سه توقف (توسط دو خط هوایی متفاوت) را برای آسایش بیشتر مشتریان خود دارند .
 • اطلاعات تکمیلی

 • بهترین زمان سفر : لیما شهری با آب و هوای نیمه استوایی است که به علت نزدیکی به آب های سرد اقیانوس آرام، دمای آن معتدل است. دمای هوا در لیما در سراسر سال به ندرت از 12 درجه سانتی گراد پایین تر و از 29 درجه سانتی گراد بالاتر می رود. فصل شلوغ و پر تقاضای لیما تابستان است که از دسامبر شروع شده و تا آوریل ادامه دارد و از این زمان دمای هوا بسیار مناسب و مطبوع است. در فصل زمستان شهر خلوت تر و قیمت ها مناسب تر است، اگر چه زمستان لیما خیلی سرد نیست، اما هوا اکثرا ابری است.

  فصل های لیما، به علت قرارگرفته آن در نیمه جنوبی کره زمین، برعکس فصل های ما است. از جاذبه های دیدنی لیما در این فصول حتما دیدن کنید.