• موزه تاریخ طبیعی ژنو
  • موزه تاریخ طبیعی ژنو
  • موزه تاریخ طبیعی ژنو
  • موزه تاریخ طبیعی ژنو

موزه تاریخ طبیعی ژنو

  (Natural History Museum of Geneva)   

نوشتن نظر


موزه تاریخ طبیعی ژنو ، مجموعه‌ای متعلق به Louis Jurine است که در آن مجموعه ای شامل پرده‌ بالان، پولک‌ بالان و نیم‌ بالان نگه داری می شود. همچنین، مجموعه‌ای از مدل‌های شیشه‌ای پیچیده از مهرگان و یک لاک‌ پشت دوسر نیز در آن به نمایش گذاشته شده است.

موزه تاریخ طبیعی ژنو در سال 1966، چند سال پس از آن که ساخته شد، افتتاح شد. در سال‌های بعد، گالری‌های جدیدی به آن اضافه شد. امروزه بیش از 250000 بازدیدکننده در طول سال از این موزه دیدن می‌‌کنند. شما به سرعت متوجه خواهید شد که بازدید از بزرگ‌ترین نمایشگاه تاریخ طبیعی سوئیس بسیار شبیه به یک سفر در زمان است که شما را به تفکر درباره تکامل انسان وامی‌دارد.

در طبقه همکف، اولین نمایشگاه موزه تاریخ طبیعی، یعنی جانوران منطقه را می‌بینید. اگر هم به تاکسیدرمی علاقه‌مندید، می‌توانید مستقیماً به طبقه بالا بروید و از بیش از 200 حیوان محلی دیدن کنید. طبقه اول و دوم به مجموعه بزرگی از حیوانات گرمسیری اختصاص دارد؛ از جمله پرنده منقرض‌شده دودو و شترمرغ جزیره کینگ.

طبقات بالا به علوم زمین‌شناسی، نجوم و تکامل انسان اختصاص دارد. در بازدید از این طبقات، تماشای قدیمی‌ترین فسیل شناخته شده انسانی را از دست ندهید. همچنین، بازدید از شبیه‌ساز زلزله را که شبیه به یک آشپزخانه لرزان است، به شما توصیه می‌کنیم. طبقه سوم موزه نیز میزبان سنگ‌هایی از کره ماه است که سازمان ناسا آنها را به موزه اهدا کرده است.

نمایش بیشتر