• موزه هنر و تاریخ
  • موزه هنر و تاریخ
  • موزه هنر و تاریخ

موزه هنر و تاریخ

  (Museum of Art and History)   

نوشتن نظر


موزه هنر و تاریخ (Musée d'Art et d'Histoire) بزرگ‌ترین موزه هنر در ژنو سوئیس است که توسط معمار Marc Camoletti بین سال‌های 1903 تا 1910 ساخته شده است.

این ساختمان که 60 متر طول دارد و با 7000 متر مربع مساحت، به شکل مربع ساخته شده است، دارای یک حیاط داخلی، 4 طبقه مجزا، فانوس سقفی و یک نماشگاه می باشد. قدمت این موزه نیز به سال 1826 برمی گردد.

در نیمه دوم قرن 19 مجموعه‌های مختلف هنری با کمک‌های مالی در این موزه گردآوری شدند، که نیاز به ایجاد اتاق‌های جدید داشت. در سال 1900 یک مسابقه طراحی معماری به قصد طراحی فضای جدیدی برای این موزه در ژنو برگزار شد. موزه هنر و تاریخ یهودیت، در نهایت بین سال‌های 1903 تا 1910 به لطف میراث چارلز گالان ساخته شد. با این حال، بخش‌هایی از مجموعه‌های هنری به سبب کمبود فضا به موزه‌های جدید ارسال می‌شود.

موزه هنر و تاریخ یهودیت در رأس همه موزه‌های هنری و تاریخی در شهر ژنو قرار دارد. این موزه شامل یک مجموعه مرمت، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و کتابخانه هنر و باستان‌شناسی با 400000 جلد کتاب می‌شود.

بخش هنری موزه شامل نقاشی‌های قرون وسطی تا قرن 20 و آثار هنرمندان ایتالیایی، هلندی، فرانسوی، انگلیسی و سوئیسی می‌شود. برخی از هنرمندانی که آثارشان در این موزه به نمایش گذاشته شده است، عبارتند از: رامبراند، سزان، مودیلیانی، و رودین مجسمه‌ساز. در این موزه، همچنین شاهد آثار متعددی از ژان اتین لیوتارد، فردیناند هودلر، فلیکس والوتون و ژان باپتیست کامی کورو خواهید بود.

در بخش هنری موزه، مجموعه‌ای از هنر بیزانس، وسایل و سلاح‌های مربوط به قرون وسطی و رنسانس، نقره و ظروف حلبی، آلات موسیقی و منسوجات وجود دارد. بخش باستان‌شناسی نیز آثاری را از مصر باستان (با یک مومیایی از قرن 9 قبل از میلاد)، شرق نزدیک، یونان باستان، روم و ایتالیا و همچنین، مجموعه‌ای از سکه‌ها را به نمایش می‌گذارد.

نمایش بیشتر