شهر لوزان سوئیس پس از شهر ژنو، دومین شهر بزرگ کرانه دریاچه ژنو است. شهری با معماری و طبیعتی که از سال 1914 محل استقرار کمیته بین المللی المپیک است.

وقتی به این شهر رویایی که بر روی سه تپه ساخته شده است سفر می کنید، از یک طرف دریاچه ژنو را زیر پای خود می بینید و از طرف دیگر شکوه آلپ را در دید خواهید داشت. بله، جاهای دیدنی لوزان به قدری جذابیت دارند که فقط باید در آنها غرق شد.

اینجا جایی است که باید با دوچرخه در کرانه دریاچه ژنو حرکت کنید و رویاهای خود را درنوردید. محل شهر قدیمی لوزان جایی است که از ماشین و صنعت در آن خبری نیست و خیابان های باریک و کافه های زیبایش انسان را به دوران گذشته می برد که از خاطره سازترین جاذبه های گردشگری در لوزان می باشد.

لوزان شهریست برای دوستداران آرامش و گریزان از زندگی شهری و ماشینی.

شهر لوزان در ابتدا توسط رومی ها به عنوان یک اردوگاه نظامی که «لوزانا» نام داشت بنا نهاده شد، پس از سقوط امپراتوری رم به دلیل نا امنی مرکز این شهر به بالای تپه؛ که برای دفاع از حمله مهاجمین امن تر بود؛ انتقال یافت. بعد از گذشت قرن ها، هنوز معماری رومی و گوتیک در بناهای تاریخی این شهر به چشم می خورد.

امروزه شهر لوزان با حدود150 هزار نفر جمعیت، چهارمین شهر پر جمعیت سوئیس محسوب می شود. یکی دیگر از نقاط قوت این شهر وجود پیست های اسکی معروف آن است و هر ساله میزبان مسابقات جهانی زیادی است. پیست ها از محبوبترین جاذبه های توریستی لوزان هستند.

شهر لوزان علاوه بر گردشگری و جذب توریست، از نظر سیاسی نیز از شهر های برتر سوئیس به شمار می آید. شهری با هتل های لوکس و مجلل که از دیر باز در کنار شهر ژنو، میزبان سیاست مداران و بزرگترین تحولات سیاسی جهان بوده است، شهری که ایرانیان، توافق اولیه مذاکرات هسته ای در آنرا هرگز فراموش نخواهند کرد.


نمایش بیشتر
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۱۲۵٬۸۸۵ نفر
مکانهای مشابه
  • اطلاعات تکمیلی

  • بهترین زمان سفر :

    بهترین زمان برای سفر به شهر لوزان، فصل تابستان یعنی حد فاصله ماه های ژوئن تا آگوست است که هوا بسیار دلپذیر و فضای شهر پر از جنب و جوش است. در این فصل می توان بیشترین لذت را از جاذبه های لوزان برد.

    در فصل تابستان می توان از سرگرمی های لوزان در محیط های باز، مانند گلف، دوچرخه سواری، شنا و همچنین بازدید از مناطق طبیعی و تاریخی نهایت استفاده را کرد و دریاچه ژنو را در شلوغ ترین و زیباترین فصل سال نظاره کرد. هوای شهر لوزان در فصل زمستان با رسیدن به مرز صفر درجه، بسیار سرد است، لیکن این شهر در این زمان از سال میزبان علاقه مندان به ورزش های زمستانی از سراسر دنیاست.