شهر ژنو با قرار گرفتن در کنار دریاچه ژنو و دامنه کوه های شکوهمند آلپ، طبیعتی سحر آمیز و شگفت انگیز دارد و شاید کمتر شهری در اروپا توان رقابت را با طبیعت ژنو و جاهای دیدنی ژنو سوئیس داشته باشد. در ادامه این مطلب خواهید دید که جاذبه های شهر ژنو کجاست.

موقعیت استراتژیک و جغرافیایی ژنو باعث شده است که این شهر قطب مالی و سیاسی در دنیا باشد، شهری که بیشترین تعداد شعبه های مرکزی شرکت های بین المللی را در خود جای داده است و خواستگاه بزرگترین تحولات سیاسی دنیاست. همه نشانگر این هستند که جاذبه های ژنو چقدر با اهمیت هستند.

ژنو شهری است که با سلیقه هر گردشگری جور در می آید. اگر قصد دیدن مکان های تاریخی، موزه ها، کوه های باشکوه، سواحل زیبا، اسکی، دوچرخه سواری و یا خرید را دارید، ژنو بهترین ها را برای شما در آستین دارد .

به ژنو پایتخت صلح و دوستی خوش آمدید .

امروزه ژنو شهری با شهرت جهانی است به طوری که نهمین قطب اقتصادی و مالی دنیا و سومین شهر جهان از نظر سطح کیفیت زندگی است. منطقه قدیمی شهر ژنو گردشگران را به گذشته دور می برد و آن ها را به قدم زدن در خیابان های تاریخی شهر دعوت می کند، جایی که هنوز رنگ و بوی امپراتوری رم و سلطه فرانسویان را در خود حفظ کرده است.

جاذبه های گردشگری ژنو شامل بخش عظیمی از تاریخ شهر ژنو، بازمانده از زمان سلطه امپراتوری عظیم رم است و با وجود اینکه این شهر در اواخر قرن چهارم میلادی از سلطه این امپراتوری خارج شد، لیکن بسیاری از بناهای با شکوه این شهر بازمانده آن دوران است. به جرات می توان گفت که کمتر شهری در دنیا است که از تمامی جهات طبیعی، تاریخی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جایگاهی مانند ژنو را داشته باشد.


نمایش بیشتر
  • اطلاعات عمومی

  • پیش شماره تلفن : ۰۲۲
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود 194247 نفر
مکانهای مشابه
  • اطلاعات تکمیلی

  • بهترین زمان سفر : بهترین زمان برای سفر به ژنو در ماه های جولای و آگوست است که هوا معتدل است و دریاچه ژنو، میزبان دوستداران ورزش های آبی می شود. در نظر داشته باشید که حتی تابستان نیز امکان باراش باران در ژنو وجود دارد پس در سفر به این شهر، همراه داشتن چتر را فراموش نکنید. شهر ژنو زمستان های سردی دارد، هر چند که این فصل نیز زیبایی های خاص خود را داشته و کوه آلپ و شهر ژنو منظره ای بسیار شاعرانه پیدا می کند، شهر ژنو در این فصل، میزبان طرفداران ورزش های زمستانی می شود.