• معبد کیومیزو درا
  • معبد کیومیزو درا
  • معبد کیومیزو درا

معبد کیومیزو درا

  (kiyomizu-dera Temple)   

نوشتن نظر


معبد کیومیزو درا یک معبد بودائی است که در سال 798 در کیوتوی ژاپن بنا گردید. این معبد علاوه برزیبایی معماری ، زیبایی طبیعی بسیار بالایی نیز برخوردار است.

جنگل ها و رودخانه و آبشار اطراف این معبد این منطقه را به یکی از دیدنی ترین نقاط شهر توکیو تبدیل کرده اند، کیوتویی که خود به زیباترین شهر ژاپن معروف است .

نام این بنا نیز ، آبشار کنار آن  به معنی خالص گرفته شده است . این معبد ، یکی از بی نظیر ترین آثار باستانی سرزمین آفتاب است.

در بخش شرقی کیوتو، مقبره «کیومیزو» قرار دارد که به عنوان یکی از بناهای مهم ثبت شده در یونسکو به حساب می‌آید. این مقبره با چشم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازی از شهر کیوتو، در میان کوهستان «اوتوا» قرار گرفته است. این مقبره در سال 790 میلادی ساخته و به نام «کانن 11 سر»، خدای رحمت که مجسمه‌اش بر سردر مقبره قرار داده شده، شناخته می‌شود.

بنای امروزی بعد از سال 1633 در دوره «توکوگاوا شگون» سوم، بر فراز آبشار اتووا قرار دارد. ایوان بزرگ مقابل تالار اصلی از مهم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین ویژگی‌های این مقبره به حساب می‌آید که دارای ستون ‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی به ارتفاع 30 متر است. این ایوان در گذشته به ‌‌‌‌‌‌‌‌‌منظور اجرای رقص و سایر مراسم‌های مذهبی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

نمایش بیشتر