• هتل سرای عامری ها

هتل سرای عامری ها

  ایران، کاشان، خیابان علوی، هتل سرای عامری‌ها،
  098-(31)-55240220/55240190/55240166/55240165

نوشتن نظر


سرای عامری ها از بزرگترین و باشکوه ترین خانه های تاریخی کاشان می باشد که از خرداد ماه سال 1393 بعد از مرمت و احیای طرح اصلی بنا بعنوان هتل پنج ستاره شروع به کار کرد. قدمت این بنا به دوران زندیه برمی گردد به همین دلیل دارای معماری منحصر بفرد آن دوره می باشد.

ویژگی بارز این خانه تاریخی، وسیع بودن هردو حیاط و همینطور مجلل بودن فضاها و تزئینات خانه و همینطور بلندترین بادگیر در بین خانه های کاشان می باشد.

این هتل باتوجه به داشتن اتاق ها و سوئیتهای لوکس و مجهز متناسب با فرهنگ اصیل ایرانی، دو فضای رستوران، کافی شاپ و گالری، چایخانه، سالن همایش با ظرفیت 90 نفر، شیرینی پزخانه، حمام ایرانی، موزه سرای عامری ها، اینترنت وای فای، کافی نت و شربت سرا اقامتی رویایی را در نگین کویر، شهر کاشان برای میهمانان خود رقم می زند.

سرداب، شاه نشین، آینه خانه، هفت دری، هشتی ورودی، ایوان تابستانی و زمستانی، حوض خانه، بهاربند و دو بادگیر از فضاهای مهم معماری خانه عامریها می باشند.

مسافران این هتل می توانند علاوه بر اقامتی آرام و بی نظیر، این شاهکار معماری را در طول اقامت خود ببینند.

 • معرفی اتاق ها :

کاشانک یاسمن: این اتاق در طبقه بالا واقع شده، منظره‌ی آن به‌سمت حیاط اصلی مجموعه است و تنها اتاقی‌ست که به فضایی تحت عنوان مهتابی دسترسی دارد.(مهتابی در واقع پشت بام کوچک و اختصاصی می‌باشد که از طریق آن می‌توان منظره‌ای کامل و منحصر به فرد از مجموعه را تجربه کرد.)

کاشانک مینا: این اتاق دارای یک تخت دو نفره است. لازم به توضیح است که سرویس اضافه به‌صورت تشک طبی روی زمین آنکارد خواهد شد.

کاشانک نرگس: این اتاق دارای یک تخت دو نفره است. لازم به‌توضیح است که سرویس اضافه به‌صورت تشک طبی روی زمین آنکارد خواهد شد.

کاشانک نسرین: این اتاق دارای یک تخت دو نفره است.

کاشانک نیلوفر: این اتاق دارای یک تخت دونفره است، در طبقه‌ی همکف واقع شده و پنجره‌های آن به سمت حیاط مجموعه می‌باشد.

کاشانک آسایش: این اتاق دارای یک تخت دونفره است، در طبقه‌ی همکف واقع شده و پنجره‌های آن به‌سمت حیاط مجموعه می‌باشد.

کاشانک سوسن: این اتاق دارای دو تخت تک‌نفره است و پنجره‌های آن به سمت باغ و حوض حیاط اقامتی هتل می‌باشد.

کاشانک رعنا: این اتاق دارای دو تخت تک‌نفره است. پنجره‌های آن به سمت باغ و حوض حیاط اقامتی هتل می‌باشد.  

لازم به توضیح است که اتاق در طبقه‌ی دوم واقع شده و پله‌هایی که به آن منتهی می‌شوند بلندتر از حد نرمال هستند. به‌همین دلیل برای میهمانان مسن توصیه نمی‌شود.

کاشانک ارغوان: این اتاق دارای دو تخت تک‌نفره است و پنجره‌های آن به سمت باغ و حوض حیاط اقامتی هتل می‌باشد.
اتاق در طبقه دوم واقع شده و پله‌های آن، خاص‌ترین و هیجان‌انگیزترین پله‌های کل مجموعه است، زیرا به‌دلیل راه‌پله‌ی باریک، فرد می‌بایست به‌صورت تابه تا از پله بالا برود. به‌همین دلیل به اتاق پنگوئنی نیز معروف است.
پذیرش مهمان مسن و یا افرادی که دچار اضافه وزن مفرط هستند به‌هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست.

 • معرفی سوئیت ها:

کاشانه پونه: این سوئیت در طبقه‌ی دوم واقع شده و دارای یک اتاق خواب و یک اتاق نشیمن می باشد. در صورت نیاز، سرویس اضافه در اتاق نشیمن آماده خواهد شد.

کاشانه لاله: این سوئیت دارای دو اتاق به‌صورت خواب و نشیمن است.
منظره‌ی آن به‌سمت باغ و حوض‌خانه حیاط اقامتی است دلیل نامگذاری این سوئیت به ماه عسل، دنج و آرام بودن آن، دکوراسیون زیبا و سنتی، سقف ضربی، دیوارها و سقف کاهگلی، حمام و سرویس بهداشتی زیبای آن می‌باشد.

کاشانه شقایق: این سوئیت دارای یک اتاق بزرگ است که تخت خواب و مبلمان درون آن تعبیه شده است. منظره‌ی آن به سمت حیاط اندرونی خورشید خاتون می باشد. وجه تمایز این سوئیت از سایر اتاق ها، حمام بزرگ و مجلل آن است.

کاشانه مریم: این سوئیت دارای دو اتاق مجزا است. یک اتاق با یک تخت دو نفره و اتاق دیگر با دو تخت تک نفره مجهز شده‌است. هر دو اتاق دارای تلویزیون می باشند. برای خانواده‌های 4 نفره و دارای امنیت بالا مناسب است.
پنجره‌های آن به‌سمت باغ و حوض حیاط اقامتی می‌باشد. از ویژگی‌های برتر این سوئیت، سقف بلند و ضربی و فضای باز اتاق‌ها می‌باشد.

کاشانه سروناز: این سوئیت دارای دو اتاق کاملا مجزا است. یک اتاق خواب با یک تخت دونفره و یک اتاق نشیمن با دو کاناپه که هر دو دارای تلویزیون هستند. بالکن این سوئیت به سمت حیاط اصلی مجموعه – باغ و حوض اصلی- است. این سوئیت تنها سوئیتی است که به فضایی تحت عنوان مهتابی دسترسی دارد. (مهتابی در واقع پشت بام کوچک و اختصاصی است که از طریق آن می‌توان منظره‌ای کامل و منحصربه‌فرد از مجموعه را تجربه کرد.)

کاشانه نسترن: این سوئیت دارای دو اتاق است. یک اتاق خواب با یک تخت دونفره و یک اتاق نشیمن با دو کاناپه که هر دو اتاق بطور مجزا دارای تلویزیون می‌باشند.
ویژگی متمایز این سوئیت، تراس بزرگ، مبله و اختصاصی آن است که بر حیاط اصلی مجموعه، باغ، و حوض هتل احاطه دارد.

نمایش بیشتر
 • امکانات

 • خشکشویی  استخر  سالن ورزشی  کافی شاپ  فروشگاه  اینترنت 
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * با توجه به تاریخی بودن بنای هتل، پله های بلند و متعدد جزء جدا نشدنی این مجموعه می باشد . لذا مهمانان خیلی مسن ممکن است با مشکل روبه رو شوند.

  * هزینه اقامت برای کودکان زیر 3 سال رایگان و 3تا 7 سال نیم بها می باشد.

 • اتاق ها

 • کاشانک یاسمن (204)

  کاشانک مینا (104)

  کاشانک نرگس (102)

  کاشانک نسرین (105)

  کاشانک نیلوفر (106)

  کاشانک آسایش (107)

  کاشانک سوسن (203)

  کاشانک رعنا (208)

  کاشانک ارغوان

  کاشانه‌ی پونه (206)

  کاشانه‌ی لاله (202)

  کاشانه‌ی شقایق (101)

  کاشانه‌ی مریم (103)

  کاشانه‌ی سروناز (207)

  کاشانه‌ی نسترن (205)