شهر اوساکا بیش از هر چیز شهرتش را به بافت شهری مدرن خود مدیون است. بافتی که شب های آن با نورپردازی های متنوع و پرقدرت شهر را به گویی درخشان تبدیل می کند و به انسان یادآوری می کند که به یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا قدم گذاشته است. اما اوساکا مانند بسیاری از دیگر شهرهای ژاپن اصالت این کشور را نیز حفظ کرده است به طوری که می توان پشت پرده این شهر شلوغ معبدهای چند صد ساله که با شکوفه های گیلاس تزئین شده اند را کشف کرد. جاذبه های گردشگری اوساکا نیز از این قاعده مستثنا نیستند. اینجا شهریست که چه اهل هیاهو باشید و چه اهل آرامش، می توانید به راحتی هر آنچه را که می خواهید در آن بیابید. در ضمن یادتان باشد که هنگام قدم زدن در این شهر نگران هیچ چیزی نباشید چرا که این شهر لقب امن ترین شهر دنیا را به خود اختصاص داده است. پس با خیالی راحت و افکاری آسوده، فکر و ذهن خود را در جاذبه های توریستی اوساکا غرق کنید و تا می توانید از آنها لذت ببرید.

گفته می شود که اولین ساکنین اوساکا نزدیک به ده هزار سال پیش به این شهر نقل مکان کردند. در قرن هفتم، اوساکا تبدیل به پایتخت ژاپن شد. اگر چه این شهر پایتخت ژاپن باقی نماند ولی همچنان یک مرکز فرهنگی و سیاسی مهم و تأثیرگذار در ژاپن محسوب می شود. در قرن هفدهم توکیو رسما پایتخت ژاپن نام گرفت و اوساکا مرکزی برای توسعه اقتصادی و تجاری کشور محسوب می شد. امروزه اوساکا با جمعیتی نزدیک به 2,5 میلیون نفر سومین شهر بزرگ ژاپن است. این شهر یکی از پرطرفدارترین شهرهای جهان از نظر صنعت گردشگری به شمار می رود و نماینده بسیار مناسبی برای معرفی فرهنگ و تمدن اصیل ژاپن به حساب می آید. تمدنی که در جاذبه های دیدنی اوساکا به خوبی قابل مشاهده است.

نمایش بیشتر
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود 2,700,000 نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • مساحت : ۲۲۳٫۰۰ کیلومتر مربع
مکانهای مشابه
  • اطلاعات تکمیلی

  • بهترین زمان سفر : بهار و پاییز زمان خوبی برای سفر به اوساکا است چرا که هوا خنک و مطبوع  بوده و جاذبه های اوساکا نیز انتظار مسافرین این شهر باشکوه را می کشند. در زمستان هوا حسابی سرد خواهد شد و لباس های گرم را نباید فراموش کرد. البته در بهار هم تا قبل از فرا رسیدن ماه می، هوا سرد خواهد بود. بهار زمان خوبی برای تماشای شکوفه های گیلاس در اوساکا است.از اواسط ژوئن تا جولای در اوساکا باران های شدیدی می بارد. هرچند این بارش باران همیشگی نیست و در این زمان از سال نیز می توان شاهد روزهایی آفتابی در این شهر بود. برای سفری آسوده تر نیز می توان از تور اوسکا استفاده کرد.