فتحیه شهری است در کشور ترکیه که در استان موغله واقع شده‌است که تاریخ و طبیعتش هر دو به یک اندازه با شکوه اند و هر دو نقش به سزایی در جذب گردشگر به این شهر ایفا می کنند. جاذبه های گردشگری فتحیه به قدری زیاب هستند که شما به هیچ وجه از آنها خسته نمی شوید. مردم فتحیه به مهمان نوازی و خونگرمی شهرت دارند و این خود دلیلی برای بین المللی شدن این شهر توریستی شده است.

به دلیل جذابیت جاذبه های دیدنی فتحیه، این شهر مقصد منتخب شهروندان انگلیسی در ترکیه است تا جایی که سالیانه نزدیک به یک میلیون گردشگر انگلیسی به این شهر سفر می کنند. فتحیه تنها شهری در دنیاست که می توان مقبره و تابوت های سنگی قبل از میلاد مسیح را در خیابان های آن مشاهده کرد و به تاریخ کهنش پی برد. شاید این ها دلیلی باشند که روزنامه های نامدار تایمز و گاردین در سال 2007 میلادی شهر فتحیه را «بهترین مقصد گردشگری جهان » معرفی کنند.

تاریخ شهر فتحیه که زمانی تحت سلطه امپراتوری ایران بوده است به حدود پانصد سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد. اگر چه فتحیه در طول تاریخ با زلزله های زیادی به شدت آسیب دید اما هنوز بناهای تاریخی چند هزار ساله در این شهر خودنمایی می کنند که همگی از بهترین جاذبه های توریستی فتحیه به حساب می آیند.

طبیعت زیبا، سواحل بی نظیر، مردم خونگرم و ارزان تر بودن هزینه اقامت در این شهر نسبت به دیگر شهرهای توریستی ترکیه باعث رونق روز افزون این شهر شده است. این خود باعث این شده که نه تنها گردشگران برای تعطیلات به این شهر  افسانه ای بیایند بلکه مقدار زیادی از ملک های فتحیه توسط افراد خارجی خریداری شده است.

شهر فتحیه به سرزندگی و زندگی شبانه نیز معروف است، گویی که این شهر تاریخی هرگز قصد خوابیدن ندارد و شبانه روز خود را وقف پذیرایی از مهمانان دور و نزدیک خود کرده است.


نمایش بیشتر
 • اطلاعات عمومی

 • پیش شماره تلفن : 0252
 • اطلاعات مردم شناسی

 • جمعیت : حدود 147000 نفر
 • اطلاعات جغرافیایی

 • مساحت : 3000 کیلومتر مربع
مکانهای پیشنهادی
سوغاتی
 • اطلاعات تکمیلی

 • بهترین زمان سفر :

  فتحیه آب و هوای مدیترانه ای دارد. تابستان های فتحیه گرم و معمولا بدون باد و باران است. هر چند به دلیل ساحلی بودن، فصل تابستان شلوغ ترین زمان برای سفر به این شهر است.

  زمستان های فتحیه نسبتا سرد است و در شب گاهی به 4 درجه سانتی گراد نیز می رسد. ماه های ژانویه و فوریه بارانی ترین ماه های فتحیه است. پس با این اوصاف برای سفر و تماشای جاذبه های دیدنی فتحیه برنامه زمانی مناسبی را انتخاب نمایید.