• معبد لوط
  • معبد لوط
  • معبد لوط

معبد لوط

  (Tanah Lot)   
  Parking Area of Tanah Lot Tourist Attraction / Tabanan / Bali / 82171 / Indonesia
  +62 361 880361

نوشتن نظر


معبد لوط (Tanah Lot) که در حدود 20 کیلومتری پایتخت بالی قرار دارد، از یک معبد قرار گرفته بر روی یک سنگ در یکی از سواحل بالی تشکلی شده است. این محل توریست ها و مخصوصا عکاسان زیادی را به سمت خود می کشاند.

این معبد  به جز معماری شگفت‌انگیز خود، در یکی از زیباترین مناطق طبیعی بالی جای گرفته‌است. ترکیب دریا و  پوشش گیاهی زیبا و سواحل شگفت انگیزدر این منطقه بهشت کوچکی را به وجود آورده است و هرساله گردشگران زیادی را  مسحور خود می‌کند.

هر روز این تخت سنگ نشسته در ساحل بر اثر جزر و مد به درون اقیانوس می رود و دوباره در ساحل اقیانوس پدیدار می شود و گردشگران در صورتی که آب اقیانوس پایین باشد می توانند به درون معبد قرار گرفته بر روی این تخته سنگ بروند. تاریخچه این معبد به قرن 15 میلادی بر می گردد که کشیش Nirartha در هنگام سفر خود، این تخته سنگ را دیده است و مکان مناسبی برای استراحت یافته و شب را در آنجا و در این جزیره سپری کرد و آنجا را محل مقدسی برای پرستش خدای دریا در جزیره بالی دانست.

این معبد یکی از معابد هفت دریا در اطراف سواحل بالی است. بالیایی ها معتقد هستند که مار دریا، مار غول پیکری است که نگهبان معبد است و روح های خبیث و مزاحم را دور می کند و از معبد محافظت می کند. گردشگران بعد از گذشتن از یک بازار پوشاک و سوغاتی های بالیایی ها به این معبد می رسند.

نمایش بیشتر