شهر پچ را شهر هنر و تاریخ می دانند. یکی از شهرهای مجارستان است که در جنوب غربی این کشور قرار گرفته‌است. پچ پنجمین شهر بزرگ کشور مجارستان است.اصلیترین جاذبه های گردشگری پچ با تاریخ این شهر عجین شده اند. شهری که هر چند به خاطر قرار گرفتن در دامنه، طبیعی بسیار زیبا دارد اما بیشترین شهرت خود را مدیون گنجینه های تاریخی خود است. پچ با گذر از ادوار مختلف از امپراتوری رم گرفته تا امپراتوری عثمانی، دوران کمونیسم و عصر صنعت به موزه ای تاریخی به وسعت یک شهر تبدیل شده است.

به دلیل جاذبه های توریستی پج، این شهر در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد. عنوانی که به راستی کمتر شهری توانایی یدک کشیدن آنرا دارد. پچ شهری با فرهنگ های گوناگون است که کوچه پس کوچه هایش بوی تاریخ می دهند و شاید به همین علت است که آنرا شهر بدون مرز می نامند.

شهر پچ در قرن دوم میلادی توسط رومی ها بنا نهاده شد. این شهر همواره شهری چند ملیتی بوده که تمام قومیت ها بدون هیچ تبعیضی در آن زندگی می کرده اند. این شهر به علت احترام به اقلیت ها در سال 1998 از سوی سازمان جهانی یونسکو جایزه «شهر صلح» را دریافت کرد. دانشگاه پچ نیز در سال 1367 میلادی تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا محسوب می شود که حدود 34 هزار دانشجو را در خود جای داده است. جاذبه های دیدنی پچ بسیار زیبایند و از نظر طبیعت نیز این شهر با قرار گرفتن در دامنه کوه سرسبز (مچک) طبیعتی خاص را به خود گرفته و خواستگاه گونه های گیاهی و جانوری زیادی است.

پچ به راستی شهری مناسب برای آرامش روح و رهایی از زندگی صنعتی است.


نمایش بیشتر
  • اطلاعات عمومی

  • پیش شماره تلفن : ۷۲
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۱۵۷٬۷۲۱ نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • مساحت : ۱۶۲٫۶۱ کیلومتر مربع
مکانهای مشابه
  • اطلاعات تکمیلی

  • بهترین زمان سفر :

    شهر بچ در سراسر سال زیبایی ها و رویدادهای خاص خود را دارد. بهترین زمان برای سفر به آن، به منظور لذت بردن از طبیعت، رویدادهای اصلی و جاذبه های پچ، فصل تابستان است. در تابستان که میانگین دما 20 درجه است به راحتی می توان به گوشه و کنار این شهر تاریخی سر زد و از جاذبه های آن لذت برد. البته در این فصل میزان گردشگران زیاد و قیمت ها نیز بالاتر از فصل های دیگر است. برای سفری آسوده تور پج مجارستان را فراموش نکنید.