سانتیاگو پایتخت کشور شیلی در آمریکای جنوبی است و جمعیتی در حدود پنج و نیم میلون نفر دارد. (چیزی حدود یک سوم جمعیت کل شیلی) . سانتیاگو بزرگترین شهر کشور شیلی است.

شهر سانتیاگو جاییست که می توان در آن اسکی کردن در طولانی ترین رشته کوه دنیا و قدم زدن در سواحل بزرگترین اقیانوس دنیا را در یک روز تجربه کرد. شهری که بدون شک طبیعت آن به تنهایی می تواند دلیلی برای جذب انسان به این شهر اهدا کند چرا که سانتیاگو و در کل شیلی یکی از برترین مکان های دنیا برای دیدن آسمان شب محسوب می شوند. هرچند که این گوهر قاره آمریکای جنوبی شگفتی های بیشتری برای ارائه به گردشگران دارد و جاذبه های گردشگری سانتیاگو برای گردشگران هیچ وقت خسته کننده نمی شوند. از موزه های عظیم گرفته تا محله های قدیمی با معماری باستانی همه و همه دست به دست هم داده اند تا سانتیاگو را به شهری کم رقیب در عرصه گردشگری تبدیل کنند. به خاطر همین جاذبه های دیدنی سانتیاگو، تور سانتیاگو بسیار پر طرفدار می باشد.

سانتیاگو شهری با قدمتی نه خیلی زیاد اما جذاب است. شهری که در سال 1541 توسط اسپانیایی ها تاسیس شد و از همان ابتدا به عنوان پایتخت امپراتوری اسپانیا در آمریکای جنوبی مورد استفاده قرار گرفت و امروزه نیز پایتخت کشور شیلی است. اگر چه در طول تاریخ بلایای طبیعی و انسانی زیادی این شهر را تا حد سر نابودی کشاند. اما این مانع از شکوفایی این شهر و رسیدن آن به جایگاه امروزیش نشد. قرار گرفتن شهر سانتیاگو در مرکز شیلی باعث شده تا این شهر به پلی برای دسترسی به دیگر شگفتی های این کشور نیز تبدیل شود. کشوری که با 4270 کیلومتر طول بلندترین کشور دنیا محسوب می شود. جاذبه های توریستی سانتیاگو با تمام این فراز و نشیب ها، اکنون به صنعت توریسم در این کشور رونق بخشیده اند.

بیشتر جمعیت شیلی را کاتولیک‌ها تشکیل می‌دهند و سانتیاگو نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بیشتر جمعیت سانتیاگو از نسل اروپایی سفید هستند،که در وهله نخست، اسپانیایی هستند، ولی پس از اسپانیایی‌ها شامل مهاجران متصدی دولتی، آلمانیها، سوئیسی، و انگلیسی بوده‌اند. سپس به دنبال آنها ایتالیایی‌ها، ایرلندی، و مهاجران کرووات قرار می‌گیرند. ساکنان مرکب دورگه اروپایی و آمریندیانی بخش عمده‌ای از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

نمایش بیشتر
  • اطلاعات عمومی

  • مرکز استان 
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۷٬۲۰۰٬۰۰۰ نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • مساحت : ۱۵٬۴۰۳٫۲ کیلومتر مربع
مکانهای مشابه
  • اطلاعات تکمیلی

  • بهترین زمان سفر :

    سانتیاگو دارای زمستان هایی نسبتا سرد و تابستان هایی گرم و خشک است. دمای هوا در سردترین روزهای سال در این شهر معمولا به زیر صفر نمی رسد اما دمای روزهای گرم آن تا 35 درجه سانتی گراد نیز می رسد. این باعث شده که ماه های سپتامبر تا نوامبر بهترین فصل برای سفر به این شهر باشند که نه از هوای گرم تابستان در آن خبری است و نه از روزهای سرد زمستان. هرچند که فصل شلوغ این شهر مانند بسیاری از مناطق گردشگری دنیا تابستان است که البته در آن هزینه سفر به این شهر نسبتا بالاست.