پالِرمو شهر اصلی و مرکز ناحیه خودمختار سیسیل و نیز مرکز شهرستان پالرمو در ایتالیا است.

پالرمو شهری تاریخی است که قدمت آن به دوهزار و هفتصد سال می رسد.

بدون شک نام سیسیل و پایتخت آن پالرمو انسان را به یاد داستان های مافیایی و فیلم هایی نظیر پدر خوانده می اندازد. هر چند این ذهنیت چندان هم اشتباه نیست چرا که تا چند دهه اخیر حقیقتا چنین داستان هایی در این منطقه از ایتالیا رخ می داده است. اما امروزه دیگر چنین وقایعی بسیار کم رنگ شده اند و شهر پالرمو به سرزمینی آرام تبدیل گشته است. جاهای دیدنی پالرمو مثل سواحل نیلگون و البته دشت های سرسبز باعث شده تا بسیاری از گردشگران داستان های مافیایی را از ذهن خود بیرون کنند و خود را به طبیعت زیبای این شهر بسپارند. اگر چه جاذبه های گردشگری پالرمو از نظر تاریخی نیز چیزهایی در آستین دارد اما با وجود شهرهایی مانند رم و فلورانس در ایتالیا این طبیعت پالرمو است که بیش از هر چیز گردشگران را به سوی خود می کشاند.

اولین بار فنیقی ها به این منطقه مهاجرت کردند و آنرا «زیز» که در زبان خودشان گل معنا می داد، نام گذاری کردند. سال ها بعد زمانی که یونانی ها این ناحیه را به تسخیر خود درآوردند نام پانورموس را بر روی آن قرار دادند که در طول زمان به پالرمو تغییر پیدا کرد. اما عصر طلایی پالرمو زمانی از راه رسید که این شهر بندری توسط اعراب تسخیر شد و به یکی از مهمترین گذرگاه های تجاری در اروپا و مدیترانه تبدیل گردید. زمانی که نورمن ها در اواخر قرن یازدهم پالرمو را تسخیر کردند، دستور به تخریب بسیاری از مساجد و کاخ هایی دادند که توسط مسلمانان ساخته شده بود و بدین وسیله تغییرات بسیاری در ظاهر پالرمو ایجاد گردید. این تغییرات زمینه را برای تولد سبک نوین در معماری فراهم کرد که محققان آن را سبک نورمن عربی نامگذاری کردند. سبکی که امروزه در تمام خیابان های پالرمو خودنمایی می کند. با این تفاسیر، جاذبه های توریستی پالرمو تمدن های متفاوتی را به خود دیده اند و با تماشایشان می توان ذره ای از هنر هر یک را دریافت.

نمایش بیشتر
  • اطلاعات عمومی

  • پیش شماره تلفن : ۰۹۱
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۶۵۷٬۹۳۵ نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • مساحت : ۱۵۸٫۹ کیلومتر مربع
  • اطلاعات تکمیلی

  • بهترین زمان سفر : پالرمو آب و هوایی مدیترانه ای را تجربه می کند، یعنی تابستانی گرم و زمستانی سرد دارد. جالب است بدانید که پالرمو با متوسط دمای 18.5 درجه سانتیگراد یکی از گرمترین شهرهای اروپا است. بنابراین با توجه به گرمای شهر پالرمو بهتر است ماه اکتبر و نوامبر را برای سفر خود انتخاب کنید که هوا به سمت خنک شدن پیش می رود تا بتوانید جاذبه های دیدنی پالرمو با لذت بیشتری تماشا کنید. بارش برف در زمستان چیزی است که نباید خیلی انتظار آن را داشته باشید زیرا در پالرمو چندان زیاد نیست. با تور پالرمو نیز می توانید سفر خود راحتتر انجام بدهید.