• کلیسای سانتاماریا دلاگراتزیا
  • کلیسای سانتاماریا دلاگراتزیا
  • کلیسای سانتاماریا دلاگراتزیا

کلیسای سانتاماریا دلاگراتزیا

  (Santa Maria delle Grazie)   

نوشتن نظر


اگر چه این کلیسا به شکوه و عظمت کلیسای جامع میلان نیست اما به علت دارا بودن نقاشی شام آخر مسیح، اثر لئوناردو داوینچی که بین سال های 1495 تا 1497 کشیده شد، از نظر شهرت چیزی کم از کلیسای جامع میلان ندارد.

کار ساخت این کلیسای نه چندان بزرگ در سال 1436 آغاز شد و در سال 1497 به پایان رسید. این کلیسا در جنگ جهانی دوم دچار آسیب های زیادی شد اما خوشبختانه از بین نرفت تا یکی از شاهکارهای شهر میلان در مقابل دیدگان نسل ما قرار بگیرد.

این نقاشی دیواری، مسیح و حواریونش را در حال تناول آخرین شام نشان می دهد؛ اما این لحظه ای است که مسیح به یارانش می گوید یکی از شما به من خیانت خواهید کرد. در گذر سال ها این نقاشی کاملا پوسیده و بارها مورد تخریب قرار گرفته است. حدود 20 سال پیش این نقاشی بازسازی و مرمت شد.

برای مشاهده نقاشی، بازدیدکنندگان باید بلیت رزرو کنند و این در حالی است که مدت بازدید فقط 15 دقیقه است و بازدید کنندگان باید در دسته های کوچکی وارد سالن شوند.


نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات : بازدید کنندگان باید مراقب باشند تا در هنگام بازدید از مکان های مقدس، از لباس هایی که برهنگی تن را به معرض نمایش می گذارد، پرهیز کنند. مثلا مردها حق پوشیدن شلوارک ندارند و زن ها نباید بالای پاها و حتی شانه هایشان معلوم شود.