ساراگوسا پایتخت بخش خودمختار آراگون در کشور اسپانیا است.
اگر چه وجود شهرهایی مانند مادرید، بارسلونا و والنسیا خودنمایی را از دیگر شهرهای اسپانیا گرفته است اما نمی توان حرفی از جاذبه های گردشگری ساراگوسا و جایگاه این شهر در اسپانیا نزد. اینجا شهریست که پس از عبور از تاریخی پر فراز و نشیب، یادگارهایی را از هر یک از اقوامی که بر آن حکمرانی کرده اند در آلبوم خود جای داده است. از رومی ها گرفته تا یهودیان، مسیحیان و مسلمانان همه و همه شاهکارهایی را در این شهر ایجاد کرده اند که اکنون جزو جاذبه های توریستی ساراگوسا هستند و انتظار گردشگران را می کشند. عبور رودخانه های زیبا از مرکز شهر ساراگوسا که پارک های طبیعی این شهر را سیرآب می کنند باعث شده تا طبیعت دوستان نیز از ملاقات این پیر ناشناخته اسپانیا لذت ببرند. شهری که شاید در آینده نه چندان دور گوی سبقت گردشگری را از دیگر کلان شهرهای اسپانیا برباید و جاذبه های دیدنی ساراگوسا را بیشتر بر سر زبان ها بیاندازد.
 نشانه هایی از زمان پیدایش شهر را هنوز می توانید در خیابان های قدیمی و تاریک ساراگوسا ببینید. نام شهر از امپراتوری بزرگ رومی، سزار آگوستوس گرفته شده که در ابتدا سزار آگوستا (Caesaraugusta) نامیده می شد. نام این شهر در طول تاریخ به ساراگوسا تبدیل و پایتخت مسلمانان شد و هنر و فرهنگ اسلامی از مرزهای این شهر به تمام اروپا صادر گردید. در نیمه دوم قرن بیستم و همزمان شدن با شکوفایی اقتصادی این منطقه، رشد جمعیت در ساراگوسا افزایش یافت و این رشد جمعیت همراه شد با افزایش ساخت و ساز کارخانه های بسیاری در اطراف شهر که بعد مدرن و صنعتی ساراگوسا را تقویت کردند. شهرت ساراگوسا را باید در خیابان های باستانی و کاتولیک آن جستجو کنید، زیرا در هر گوشه و کنار کلیسای قدیمی با دنیایی از تمدن در مقابل گردشگران قرار می گیرد.

نمایش بیشتر
  • اطلاعات عمومی

  • پیش شماره تلفن : (۳۴)+
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۷۰۲٬۰۹۰ نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • مساحت : ۱٬۰۶۲٫۶۴ کیلومتر مربع
مکانهای پیشنهادی
غذای محلی
مناسبت ها
  • اطلاعات تکمیلی

  • بهترین زمان سفر :

    آب و هوای ساراگوسا مدیترانه ای است یعنی تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد دارد و با میانگین 318 میلی متر بارش در سال می توانیم بگوییم که میزان بارندگی در ساراگوسا چندان زیاد نیست. در جولای و آگوست دما به بالای 30 درجه می رسد و احتمال رسیدن دما به 40 درجه سانتیگراد نیز وجود دارد. بهترین زمان برای سفر بین ماه های مارس تا ژوئن و در پاییز بین سپتامبر تا اکتبر است که هوا خنک و دلپذیرتر خواهد بود. پس سعی کنید برنامه سفر خود را طوری تنطیم کنید تا از جاذبه های ساراگوسا لذت بیشتری ببرید.