جزیره‌ای در دریای اژه در کشور یونان است و نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی خاک اصلی یونان جای دارد و از گروه جزیره‌های کیکلادس است. جمعیت این جزیره در حدود 15000 نفر است.

به دلیل محلی که جزیره واقع شده و رنگ سفید خانه ها و ابنیه بسیار معروف شده است.

سانتورینی در حدود 3600 سال پیش یک فوران عظیم آتشفشانی را شاهد بوده است و بدین ترتیب بیشتر قسمتهای امروزی جزیره را به بیرون ریخته است. در طول سالیان و قرن های بعدی، یونانیان بر لبه تیز این آتشفشانهای بلند، روستاهایی را بنا نهادند که زیباییش در کنار آبی دل انگیز خلیج آن چشم هر بیننده ای را به خود معطوف می کند.در کنار خانه‌های سفید این جزیره میتوان به گنبدهایی آبی که بر روی صخره‌های شیب‌دار ساخته شده‌اند نیز اشاره کرد.

خانه هایی سپید که با آبرنگ بر روی بوم نقاشی شده اند و رویای انسان که ای کاش می شد برای مدتی در این نقاشی زندگی کرد. جزیره سانتورینی یونان دروازه ورود به این رویاست که با وارد شدن در آن پا به این بوم نقاشی می گذارید. جاذبه های سانتورینی برای شما هدیه ای به نام آرامش به ارمغان می آورند. اینجا مکانی است که یکی از ویرانگرترین عناصر طبیعی یعنی آتشفشان باعث به وجود آمدن یکی از زیباترین جزایر دنیا شده است و هم اکنون جزو جاذبه های گردشگری سانتورینی به حساب می آید. جزیره ای که شهرتش را مدیون رنگ آمیزی زیبای خانه های تاریخی خود است که نظیر آنها را در هیچ کجای دنیا نمی توان یافت. خانه هایی سپید قرار گرفته در بین آبی نیلگون آسمان و دریای اژه که حقیقتا منظره ای افسانه ای را ایجاد کرده اند تا به این وسیله به مسافرین این جزیره زیبا خوش آمد بگویند.

به سانتورینی، تیرا (Thira) نیز گفته می شود که البته این نام به مجموعه جزایری در دریای سیاه گفته می شود که در سال 1628 قبل از میلاد مسیح بر اثر فعالیت آتشفشانی، به وجود آمده اند. اما این جزایر کوچک گهواره ای بزرگ از مکان و دهکده های جالب و دیدنی هستند. از جزیره سانتورینی به عنوان جذاب ترین جزیره یونان یاد می شود. تصور کنید که در بالکن هتل خود نشسته اید و تصویر زیبای غروب آفتاب را بر فراز کوه های آتشفشانی تماشا می کنید. واقعا که جاذبه های توریستی سانتورینی چشم نوازند. البته در دهه پنجاه میلادی، فوران آتشفشان بخش های بسیار مهم جزیره را از بین برد که شما می توانید آثار آن را به وضوح مشاهده کنید. سواحل بسیار زیبای سانتورینی در اروپا شهرت ویژه ای دارند و شاید بتوان آن ها را بعد از خانه های رنگی اصلی ترین جاذبه توریستی این جزیره در نظر گرفت.

نمایش بیشتر
  • اطلاعات عمومی

  • پیش شماره تلفن : 022860
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۱۵٬۵۵۰ نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • مساحت : ۹۰٫۶۹ کیلومتر مربع
مکانهای مشابه
  • اطلاعات تکمیلی

  • بهترین زمان سفر : فصل توریستی سانتورینی از اوایل آوریل آغاز می شود. حد فاصله ماه های دسامبر و مارس به دلیل آنکه هوا سردتر می شود، میزان اهمیت توریستی جزیره کاهش پیدا می کند. هر چند که هوا در طول این مدت خیلی سرد نمی شود اما به دلیل جاذبه های توریستی سانتورینی در فصل گرما، مسافرت در طول این مدت را توصیه نمی کنیم. در تابستان، جزیره بسیار شلوغ می شود و جهانگردان از قدم زدن و شنا در زیر تابش آفتاب لذت بسیاری می برند، البته ممکن است قدری با افزایش قیمت مواجه شوید که کاملا ارزشش را دارد. با این حساب می توان گفت تور سانتورینی تور بسیار لذتبخشی است.