• چرخ وفلک چشم لندن
  • چرخ وفلک چشم لندن
  • چرخ وفلک چشم لندن

چرخ وفلک چشم لندن

  (London Eye)   

نوشتن نظر


چشم لندن یا چرخ هزاره بلندترین چرخ و فلک اروپا با ارتفاع ۱۳۵ متر است که به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی لندن محسوب می‌گردد این چرخ و فلک در ساحل شرقی رودخانه تایمز و تقریباًروبروی ساختمان پارلمان بریتانیا واقع شده‌است.

چشم لندن از سال ۲۰۰۰ در معرض استفاده قرار گرفت.چشم لندن از زمان افتتاح تا ماه مه سال ۲۰۰۶ به عنوان بلندترین چرخ و فلک جهان شناخته می‌شد عنوانی که در همان سال به چرخ و فلک ستاره نانچانگ رسید.

چشم لندن چرخ فلکی شامل 32 کابین محکم و امن تخم مرغی شکل است که این چرخ فلک با تعداد بیش از 3.5 میلیون بازدید در سال به عنوان یکی از محبوب ترین و پربازدید ترین مکان های گردشگری در سرتاسر اروپا بشمار می رود .

در سال 2006 چرخ فلکی به عنوان ستاره Nanchang در جیانگشی چین با 160 متر ارتفاع این رکورد را شکست و بالاخره در سال 2008 چرخ فلکی در سنگاپور به عنوان پرواز سنگاپور با 165 متر ارتفاع رکورد هر دو چرخ و فلک در چین و لندن را شکست و تا به امروز به عنوان بلندترین چرخ فلک جهان شناخته شده است .

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    نزدیک‌ترین متروی لندن به چشم لندن ایستگاه متروی واترلو است، اگر چه از ایستگاه متروی چارینگ کراس, ایستگاه متروی امبانکمنت و ایستگاه متروی وست‌مینستر به صورت پیاده نیز میتوان به این چرخ و فلک دسترسی پیدا کرد.

    ایستگاه‌های راه‌آهن واترلو و واترلو شرقی نیز در نزدیکی چشم لندن قرار دارند.