سَن دیـِگو یک شهر ساحلی در جنوب کالیفرنیا واقع در گوشه جنوب غربی ایالات متحده آمریکا است. بر اساس آمارگیری سال ۲۰۰۵ جمعیت آن ۱٫۲۵۵٫۵۴۰ نفر برآورد گردیده‌است.

این شهر دومین شهر بزرگ کالیفرنیا و هشتمین شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است.

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در این شهر حضور و پایگاه بسیار گسترده‌ای دارد.

سان دیگو جایی است که در آن انتخاب کردن یک برنامه کامل سفر سخت ترین کار است. وجود سواحل زیبا، پارک های سرسبز، مناطق تاریخی و سرگرمی های فراوان مانند غواصی، چتربازی، قایق سواری، گلف و بسیاری امکانات تفریحی دیگر باعث گردیده تا این شهر به یکی از مناطق اصلی گردشگری ایالت کالیفرنیا تبدیل شود. اگر چه شهرهایی مانند لس آنجلس و سان فرانسیسکو گوی شهرت را از سان دیگو ربوده اند اما سان دیگو زادگاه کالیفرنیا است، جایی که برای نخستین بار در سواحل غربی آمریکا توسط اروپایی ها کاوش شد و بنیان به وجود آمدن برترین ایالت آمریکا را نهاد، سان دیگو با هوایی معتدل، گردشگران زیادی را در سراسر سال به خود جذب می کند.
این شهر بطور زمینی به شهر تیخوانا در مکزیک متصل است و افراد زیادی بین مرز این دو شهر روزانه دررفت‌وآمد بسر می‌برند.

اسپانیایی ها برای اولین بار در سال ۱۵۴۲ در خلیج سان دیگو پهلو گرفتند و برای همیشه تاریخ این سرزمین را دگرگون کردند. سرزمینی که روزگاری محل سکونت سرخ پوستان بود رفته رفته از دنیای باستان به دنیای مدرن تغییر یافت. البته این تغییر به قیمت جان صدها هزار سرخ پوست تمام شد. امروزه سان دیگو با جمعیتی حدود یک و نیم میلیون نفر هشتمین شهر پرجمعیت آمریکا و دومین شهر پرجمعیت کالیفرنیا محسوب می شود.

سان دیگو شهری است که نمی توان به کالیفرنیا رفت و آن را ندید. شهری که نه کالیفرنیا زادگاه آن بلکه زادگاه کالیفرنیا است.

باغ وحش سن دیگو یکی از بهترین باغ وحش‌های کشور است.


نمایش بیشتر
  • اطلاعات عمومی

  • پیش شماره تلفن : ۶۱۹, ۸۵۸
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۱٫۲۵۵٫۵۴۰ نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • مساحت : ۹۶۴٫۵۰۶ کیلومتر مربع
مکانهای مشابه
  • اطلاعات تکمیلی

  • بهترین زمان سفر :
    سان دیگو یکی از بهترین آب و هوای مناطق آمریکا محسوب می شود که تقریباً در سراسر سال هوایی معتدل دارد. هر چند بهترین زمان برای بازدید از این شهر بین ماه های مارس تا می و سپتامبر تا نوامبر است. در این زمان علاوه بر هوای معتدل، شهر نسبتا خلوت و هزینه ها نسبتاً پایین تر از فصل تابستان است. فصل شلوغ سان دیگو تابستان است. اگر چه این فصل امکان استفاده از سواحل سان دیگو را می دهد اما هزینه ها در این فصل در بالاترین حد قرار دارند.