میلان شهری در شمال ایتالیا و دومین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در دشت لومباردی قرار دارد.
میلان شهر تجارت و فوتبال نیز محسوب می شود. در میلان ایتالیای قدیم و جدید با یکدیگر پیوند خورده اند و می توان معماری تاریخی و جریان هنری را در قلب اقتصادی و تجاری ایتالیا به تماشا نشست. میلان شهری زنده و در حرکت است و جاذبه های گردشگری میلان ایتالیا احساسات هر گردشگری را درگیر می کند. میلان مقصد ایده آلی برای علاقه مندان فوتبال، هنر و مد است.

شهر میلان علاوه بر آن که مدرن است از نظر هنری نیز بسیار غنی است. تاریخ و فرهنگی منحصر به فرد دارد و امروزه پایتخت تجارت، مد و موسیقی کشور ایتالیا به حساب می آید. این شهر شمالی ایتالیا، یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و باید گفت که جاذبه های شهر میلان ایتالیا جزو دیدنی ترین آثار تاریخی میباشند.

بزرگترین طراحان مد ایتالیا سعی کرده اند تا در نزدیکی مرکز شهر و در “چهار سوق مد” بوتیک و مغازه ای برای خوشان دست و پا کنند.

مهم ترین آکادمی های آموزش طراحی اروپا در میلان واقع شده اند. بازار سهام اصلی ایتالیا در این شهر است و همین امر باعث شده تا شرکت ها و موسسات مالی مهم ایتالیا سر از شهر میلان درآورند. هنر موسیقی این شهر آوازه ای جهانی دارد و بزرگ ترین نمایشگاه بین المللی اروپای جنوبی در شهر میلان واقع شده است.

میلان شهر مد ایتالیا و مرکز اصلی مد ایتالیا است و معروف‌ترین شرکتهای مد جهان مانند: آرمانی، ورساچه، پرادا، دولچه و گابانا، میو میو و ... همچنین کمپانی معروف ری بن در میلان وجود دارد شهر میلان در کنار پاریس، لندن، توکیو و نیویورک بعنوان پایتخت مد در جهان مطرح شده‌است. گرچه شهرهای بزرگ دیگری همچون رم و فلورانس نیز در زمینه مد فعال هستند اما میلان بعنوان شهر مد در سطح ایتالیا شناخته شده‌است.

شهر میلان دارای ۲ باشگاه ورزشی بزرگ است که در سرتاسر جهان طرفداران بسیار زیادی دارند. آث میلان و اینتر میلان.

اگر از سوار شدن به قطار خوشتان بیاید، باید گفت که فاصله این شهر تا شهرهای زیبای فلورانس و ونیز را می توانید در چند ساعت طی کنید. با یک ساعت رانندگی می توانید خود را به کوه ها و تپه های شمال شهر برسانید و در آنجا به اسکی بپردازید. فاصله میلان تا کنار دریا آنقدرها هم زیاد نیست و فقط به دو ساعت رانندگی نیاز دارد.

سفر کردن با قطار به کشور های فرانسه، سوئیس و اتریش خیلی آسان صورت می گیرد و این در حالی است که جزایر یونانی و اسپانیایی از شما چندان دور نیستند.

نمایش بیشتر
 • اطلاعات عمومی

 • پیش شماره تلفن : 02
 • جهت قبله : 34 درجه از شرق به سمت جنوب
 • اطلاعات مردم شناسی

 • جمعیت : حدود ۱٬۳۲۴٬۱۱۰ نفر
 • اطلاعات جغرافیایی

 • منطقه زمانی : 2
 • مساحت : ۱۸۳٫۷۷ کیلومتر مربع

ساعت به وقت محلی :

اوقات شرعی   اذان صبح 06:14
اوقات شرعی   طلوع آفتاب 07:52
اوقات شرعی   اذان ظهر 13:07
اوقات شرعی   غروب آفتاب 18:22
اوقات شرعی   اذان مغرب 18:44
 • دانستنی های مفید

 • نکات : میلان نسبتا شهر امنی است، اما باید در مکان های شلوغ و ایستگاه مرکزی قطار، مواظب جیب برها باشید. خیلی از دزدها به بهانه فروش چیزی با شما صحبت می کنند و در همان حال ممکن است هم دستش کیف شما را بزند، پس هیچ چیز مجانی از دست فروش ها نگیرید.
 • اطلاعات تکمیلی

 • بهترین زمان سفر : میلان در ماه های آوریل و می(فروردین و اردیبهشت) از هوای خوبی برخورداراست. اواسط پائیز ماه های سپتامبر و اکتبر (آبان و آذر) نیز هوا مناسب سفر است. ماه اکتبر بارندگی بسیار است. تابستان ها میلان هوای گرم و مرطوبی دارد. میلان هر چهار فصل سال دیدنی است. بهار و پائیز هوای معتدل تر و بهتری دارد. اگر تابستان مهمان میلان باشید، می توانید سری به دریاچه های اطراف و کوهپایه های آلپ بزنید. اگر در زمستان به میلان سفر کردید تماشاگر هیجان و شور و حال خرید پیش از سال نو و فستیوال های معروف میلان خواهید بود. میلان شهری است که در هر فصلی انتخاب های متعددی پیش رو می گذارد.