• پارک گوئل
  • پارک گوئل
  • پارک گوئل
  • پارک گوئل

پارک گوئل

  (Park Güell)   

نوشتن نظر


پارک گوئل (Park Güell) بارسلون - پارک گوئل یک مجتمع باغ با عناصر معماری در تپه ال کارمل در منطقه Gracia از بارسلونا، کاتالونیا، اسپانیا واقع شده است. این پارک توسط معمار کاتالان آنتونی گائودی طراحی و در سال 1900 تا 1914 ساخته شد. سبک معماری آن نیز مدرنیسم است. این مجموعه بخشی از کارهای آنتونی گائودی در میراث جهانی یونسکو می‌باشد.

پارک گوئل یکی از شاهکارهای معماری قرن 19 آنتونی گائودیست که در شمال بارسلونا واقع شده است.
99 درصد کارهای آنتونی گائودی در بارسلوناست و بارسلونا که شهری ساحلی و پراز زیبایی های طبیعیست منبع سوژه ای این معمار بزرگ شده و اورا به یک معمار اکسپرسیونیسم فرمالیستی معروف کرده. تمام طراحیهای این معمار شامل تمام جزییات طرح میشود یعنی دستگیره دری نیست که او طراحی نکرده باشد ...همه چیز طراحی شده!

هر گردشگری که به بارسلونا می ره باید از این باغ شهری زیبا و خوش منظره دیدن کنه. این پارک به گونه ای هنرمندانه طراحی شده و زیبایی هاش، بازدیدکنندگان رو به آرامش می رسونه. در ورودی پارک دو ساختمان زیبا با طراحی فوق العاده وجود داره. در این پارک حیوانات مختلفی از جمله طوطی های غیربومی، عقاب مارخور و شاپرک قوشی مگس مرغ زندگی می کنن. استفاده خلاقانه از موزاییک های رنگی و زیبا و به کارگیری احجام منحنی شکل، جذابیت گردش در پارک رو چند برابر کردهو باعث شده  بازدید از این پارک انسان را به یاد کودکی بیندازد .


نمایش بیشتر