• هتل سنتی شوشتر
  • هتل سنتی شوشتر
  • هتل سنتی شوشتر

هتل سنتی شوشتر

  (Shushtar Traditional Hotel)   
  شوشتر، خیابان عبداله بانو، جنب دبستان پسرانه زرین، کوچه هتل سنتی شوشتر

نوشتن نظر


این خانه تاریخی با قدمت 200 سال متعلق به دوره قاجاریه بوده که پس از مرمت وتجهیز از ابتدای سال 1392 به عنوان اولین هتل سنتی استان خوزستان شکوه و حیات دوباره خود را از سر گرفته است. این خانه دارای 11عدد اتاق بوده که 9 اتاق آن قابلیت سرویس دهی به میهمانان را دارد.
ظرفیت استاندارد این هتل سنتی 21 نفر بوده که باظرفیت اضافه تا 30 نفر قابل افزایش می باشد.

تاریخچه : نام مالک اول بنا حاج محمد علی نمکی است که از خانواده های سرشناس شوشتر ومالک اولین نیروگاه برقابی خوزستان و دومین نیروگاه برقابی ایران که در محوطه ابشارها ساخته شده است می باشد. این خانه در حدود هشتاد سال پیش توسط حاج مهدی بقال پور که از تاجران سرشناس آن دوران بوده خریداری شده وسپس در سال 1391 توسط اقای سرابی خریداری و پس از مرمت و تجهیز به عنوان اولین هتل سنتی استان خوزستان حیات دوباره خود را از سر گرفته است.

معماری : مصالح به کار رفته در ساخت این بنا از جنس سنگ، آجر و خشت و نحوه اجرای سقف ها طاق وتویزه و طاق پی کو از جنس آجری و خشتی است.

خدمات مجموعه : مترجم زبان انگلیسی، اینترنت وایرلس، پخش موسیقی سنتی، تاکسی سرویس، لاندری، صبحانه سنتی وکلاسیک، چنج کردن ارز میهمانان خارجی مجموعه در محل هتل.......امکانات اتاق ها : سیستم خنک کننده


نمایش بیشتر
  • امکانات

  • خشکشویی  اینترنت 
مکانهای پیشنهادی
جاذبه گردشگری
جاذبه تاریخی