• تنگ تیزاب
  • تنگ تیزاب
  • تنگ تیزاب

تنگ تیزاب

  (Tang-e- Tizab)   

نوشتن نظر


تنگ تیزاب منطقه‌ای تفریحی و گردشگری در استان فارس است.

تنگ تیزاب در ۲۸ کیلومتری غرب شهر اردکان (فارس) ( مرکز شهرستان سپیدان) قرار دارد در این تنگ رودخانه‌ای جاریست که آب آن از کوه‌های سپیدان سرچشمه می‌گیرد.

در این مکان زیبا کمپ‌های برای استراحت گردشگران در نظر گرفته شده‌است.

گردشگاه تنگ تیز آب یکی از گذرگاه رودخانه بشار است که از کوه‌های سپیدان و یاسوج سرچشمه می‌گیرد. این رودخانه دایمی آبی شیرین دارد که هم برای شرب و هم کشاورزی استفاده می‌شود. تنگ تیزآب پوشیده از جنگل و انواع درختان بنه، بادام، بلوط و بید و گیاهان سرسبز است و همین مساله سبب ایجاد سرسبزی و نشاط در این منطقه شده است. تنگ تیزاب تابستان‌های خنک و خوش آب و هوا و زمستان‌های سرد دارد. این منطقه با آنکه امکانات گردشگاهی مناسبی ندارد، در فصل تابستان مورد استفاده بسیاری از بازدیدکنندگان که از راه‌های دور و نزدیک به این منطقه مسافرت می‌کنند قرار می‌گیرد. طبیعت کوهپایه‌ای توأم با پوشش جنگلی و رودخانه دایمی، منظره‌ای زیبا را در دل تنگ تیزاب به وجود آورده و جاذبه‌های این گردشگاه را فزونی بخشیده است.

تنگ تیزاب،

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
جاذبه طبیعت گردی
هتل های آپارتمانی
جاذبه تفریحی
هتل ها
  • دانستنی های مفید

  • نکات : ورودی تنگ تیزآب در مجاورت جاده آسفالته سپیدان- یاسوج قرار دارد. تنگ تیزآب در فاصله 28 کیلومتری سپیدان واقع شده و فاصله شیراز تا این محل در حدود ۹۰ کیلومتر است.