• مازیچال
 • مازیچال
 • مازیچال
 • مازیچال

مازیچال

  میدان اصلی کلاردشت - به سمت عباس آباد - خروجی مازیچال

نوشتن نظر


ارتفاعات مازیچال در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان٬ احساسی وصف ناشدنی را برایتان به همراه خواهد داشت. اگر به دلایل طبیعی نیز پدیده اقیانوس ابر تشکیل نشود٬ وسعت دیدتان از چالوس تا نزدیکی‌های رامسر خواهد بود.

در فصل های تابستان و اوایل پاییز، جنگلهای ابتدای جاده مناظر زیبا و رویایی دارند و در بهار، ارتفاعات پوشیده از گلهای فصلی زیباست و مناظر برفی قله‌های اطراف جلوه نمایی می‌کند.

«ماز» و «مازی» در گویش محلی به معنی درخت بلوط است و «چال» به معنی گودال٬ پس به یاد داشته باشید که سفر شما به گودالی پر از درختان بلوط است.

برای سفر به مازیچال از جاده چالوس به مرزن آباد بروید٬ سپس به سمت کلاردشت تغیر مسیر دهید٬ از میدان اصلی کلاردشت (حسنکیف) حدود ۷ کیلومتر در جاده عباس‌آباد برانید تا به تابلوی طویدره که ابتدای جاده ماریچال برسید. از ابتدا جاده خاکی مازیچال٬ ۱۷ کیلومتر به سمت ارتفاعات حرکت کنید تا به دشتی برسید که به بالاتر از آن راهی نیست٬ حالا شما در ارتفاعات مازیچال هستید.

لازم به ذکره جاده مازیچال خودش به اندازه کافی دیدنی هست و اگر نمی خواهید و یا نمی توانید به ارتفاعات مازیچال بروید می توانید در همان جنگل های کنار جاده مازیچال جایی را انتخاب نمایید.

فقط یادتان باشد در جنگل های مازیچال و ارتفاعات آن ممکن است سگ و شغال و ... نیز وجود داشته باشد، برای همین کودکان خود را خیلی تنها نگذارید.

نمایش بیشتر
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * اکثر گردشگران سفر یک روزه به این روستا دارند و معمولا در این مکان اقامت ندارند.

  * روستای زیبای مازیچال، روستایی ییلاقی است و کلبه های آن فقط در تابستان قابل سکونت هستند و در فصل های دیگر خالی از سکنه است.

  * در این دهکده اتاق یا منزلی برای اقامت خود پیدا نمی کنید اما اگر به ماندن در طبیعت علاقمندید، چادر مسافرتی خود را می توانید در قسمتی از این طبیعت بکر برپا کنید؛ فقط توجه داشته باشید که هوای شب بسیار سرد شده و باید کیسه خواب داشته باشید.