• پارک پنجره ای رو به جهان
 • پارک پنجره ای رو به جهان
 • پارک پنجره ای رو به جهان
 • پارک پنجره ای رو به جهان

پارک پنجره ای رو به جهان

  (window of the world)   
  NO. 9037 Shennan Road, Nanshan Districy, Shenzhen 518053, China
  086-755-26608000

نوشتن نظر


پارک جهان شنزن ( shenzhen world park ) یا پنجره ای رو به جهان ( window of the world ) یکی از دیدنی های برجسته شهر شنزن است. این پارک با مساحت ۴۸۰۰۰۰ متر مربع یکی از بزرگترین و دیدنی ترین پارک های کشور چین است.

پنجره ای رو به جهان، پارکی است که نسخه مینیاتوری و یا ماکت تمام مکان ها و مناظر دیدنی و معروف دنیا را می توان در آنجا دید. این پارک بیش از ۱۳۰ نوع مدل کوچک شده مکان های دیدنی از ۴۳ کشور دنیا را دارا است. علاوه بر آن بازدید کنندگان از بعضی گونه های روستایی در چند کشور جهان بازدید می کنند و با نحوه آداب و رسوم آنها در برگزاری جشن از نزدیک آشنا خواهند شد.

در میدان ورودی و زیبای پارک، نمایی از نماد موزه لوور فرانسه دیده می شود که زیر آن ورودی ایستگاه Shijiezhichuang خط یک متروی شنزن قرار دارد. آبشارهای دو طرف و حوض وسط میدان همراه با آب فشان های زیبا و گل آرایی و طراحی چشم نواز محوطه ورودی پارک، هر بازدید کننده ای را به بازدید از این پارک وسوسه می کند.

در ابتدای ورود به این پارک ۱۰ تا از مجسمه شناخته شده ی الهه های ادیان و تمدن های جهان قرار دارد. در داخل پارک علاوه بر فضای سبزی که به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا شده، مکان های دیدنی از قبیل: آتن باستان، برج پیزا، برج لندن، برج ایفل را می توان دید، برج ایفل به ارتفاع ۱۰۸ متر است و بازدید کنندگان می توانند بعد از تهیه بلیط با آسانسورها به بالای آن رفته و از آنجا به راحتی همه مجموعه پارک، شهر شنزن و حتی مرز هنگ کنگ را ببینند.

از دیگر مکان های دیدنی که از قاره اروپا در این پارک وجود دارد، قایق سواری (گوندولا) در امتداد کانال ونیز و همین طور بنای کولیزوم رم و یا آسیاب های بادی هلند و کاخ باکینگهام انگلستان را می توان دید.
خانه اپرای سیدنی، کاخ سلطنتی تایلند، تاج محل هند، کوه های فوجی ژاپن، معبد های زمرد بودا و معبد های ماهامونی در میانمار از مکان های دیدنی قاره آسیا در این پارک هستند.

از مکان های دیدنی قاره آفریقا، اهرام مصر و مجسمه ابوالهول را می توان دید. از قاره آمریکا نیز، آبشار نیاگارا به زیبایی هر چه تمام تر ساخته شده و همین طور کاخ سفید و مدل کلی از شهر نیویورک در سال ۲۰۱۱ دیده می شود. این ها برخی از ۱۳۰ مکان دیدنی دنیا بود که نام برده شد.

از ایران نیز مسجد امام اصفهان و ستون های تخت جمشید و قسمتی از معماری شوش قدیم دیده می شود.

در این پارک جشن های زیادی نیز برگزار می شود از جمله جشنواره بین المللی و یا جشنواره موسیقی پاپ و همین طور جشنواره گیلاس و جشن های زیاد دیگر که در تعطیلات و در روز ملی چین برگزار می شود. هر شب ساعت ۷/۵ بعد ازظهرنیز در میدان اصلی و محوطه ورودی روباز و بزرگ مجموعه همراه با نورپردازی فوق العاده ای همراه با رقص های سنتی با آتش بازی در فضای بازبرنامه هایی انجام می شود. در این جشنواره که یک ساعت و نیم بطول می انجامد هنرمندانی از کشورهای جهان همراه با هنرمندان چینی به اجرای برنامه های متنوع و جذابی می پردازند.

نمایش بیشتر
 • امکانات

 • رستوران  فروشگاه 
 • اطلاعات ضروری

 • همه روزه : 9 صبح تا 10 شب
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * از طریق ایستگاه Shijiezhichuang در خط یک متروی شنزن می توانید به این پارک مراجعه کنید.

  * در جلوی هر بنا تابلوهایی به دو زبان چینی و انگلیسی به معرفی مشخصات بنا پرداخته شده است.

  * بلیط برای کودکان زیر 120 سانت رایگان می باشد.