• روستای گوهر
  • روستای گوهر

روستای گوهر

نوشتن نظر


روستای گردشگری گوهر نیز به عنوان منطقه نمونه گردشگری حفاظت شده سرخ آباد طارم دارای جاذبه های طبیعی است که این منطقه با اقلیم مدیترانه ای سرد (گرمسیر) در هشت هکتار احداث شده است.

شهرستان طارم دارای روستاهای زیبا و دارای طرح گردشگری است که هر ساله میزبان میهمانان مختلفی از شهرها و روستاهای اطراف است، زیبایی روستاهای این شهرستان موجب شده تا تعدادی از این روستاها از جمله روستاهای طرح گردشگری محسوب شوند.

یکی از روستاهای زیبای این شهرستان روستای گوهر است که دارای 741 نفر جمعیت است،این روستا در بخش چورزق، دهستان چورزق قرار گرفته و از روستاهای نمونه گردشگری استان زنجان است.

  این منطقه محدوده ای است که به دلیل وجود جاذبه های مهم گردشگری و پتانسیل های توسعه، قابلیت احداث مجموعه ای از تاسیسات گردشگری را به منظور ارائه خدمات و کالاهای مورد نیاز گردشگران مانند خدمات اقامتی، پذیرائی، تفریحی، فرهنگی، ورزشی و ... در یک مکان واحد دارد.

در اینجا با توپوگرافی دشت، تپه ماهور و پوشش گیاهی مرتع و جنگل از منطق زیبای استان زنجان است.

 این منطقه دارای جاذبه های گردشگری از جمله،رودخانه قزل اوزن،کوهستان ها و نواحی ییلاقی، سد طبیعی و غار زیبا زیبایی دو چندانی دارد.

وضعیت آب و هوایی، زیست ‌گاه حیوانات خاص، پوشش گیاهی، گویش و آداب و رسوم، صنایع دستی، تنوع مواد غذایی، وجود دریاچه و مهاجرت پرندگان از جمله معیارهای انتخاب روستاهای هدف گردشگری است.

روستای گردشگری گوهر با داشتن جاذبه های طبیعی به عنوان چهار فصل رویایی محسوب می شود.

نمایش بیشتر