• پارک کروکودیل
  • پارک کروکودیل

پارک کروکودیل

  (Corocodiles Zoo)   
  09376817521 – 09176586216

نوشتن نظر


پارک کروکودیل نوپک قشم در نزدیکی شهر سوزا مرکز بخش شهاب از توابع شهرستان قشم قرار دارد که از نظر نوع حیواناتی که در آن نگهداری می‌شود در نوع خود در ایران منحصر بفرد است و تنها پارک کروکودیل ایران میباشد.

در قشم با تماس با آژانسها ، تورها و تاکسی‌ها به راحتی می‌توانید به سمت جزیره زیبای هنگام (اسکله کندالو) حرکت کنید. در اسکله هنگام (کندالو) قایقها منتظر گردشگران علاقمند هستند در داخل جزیره نیز به وسیله خودروی سافاری می‌توانید علاوه بر دیدن طبیعت و فضای داخلی جزیره از مزرعه کروکودیل نیز بازدید کنید.
این پارک با ۸ سر کروکودیل فعالیت خود را از سال ۹۰ در مزرعه ۲۱ هزار متر مربعی در جزیره هنگام آغاز کرد.

اکنون ۵۰ سر کروکودیل ۱ تا ۲۵ سال در این مجموعه در حال تکثیر و پرورش هستند.

کروکودیل‌ها موجوداتی با قدمتی بیش از 120 میلیون سال می‌باشند امروزه اثبات شده است آنها حدود 65 میلیون سال است که تغییر نیافته اند و به همین شکل زندگی می‌کرده انداین موجوداتی که از آن‌ها به عنوان باقیمانده زنده دایناسور‌ها یاد می‌شود موجوداتی با ویژگی جالب و شگفت انگیز هستند.
کروکودیل موجودی صبور ،آرام اما بسیار فرصت طلب است که با چشم‌های زیتونی و پوستی زره مانند علاقه زیادی به ماندن در لجن زار‌های همرنگ بدنش دارد تا براحتی استتار و در کمین شکار بماند.

این خزنده تا ۵۰ سال عمر می‌کند.تعداد تخم در هر مرحله تخم ریزی این خزنده با توجه به نژاد و شرایط آب و هوایی بین ۲۰ تا ۸۰ تخم متغیر است.
این خزنده بعد از ۳ ماه با طول ۱۵ سانتی متر از تخم خارج می‌شود و در بدو تولد دارای دندان‌های کامل و رژیم غذایی گوشت خوار است که بعد از هر سال دندان‌های جدیدی جایگزین دندان‌های قبلی اش می‌شود.

هر روز ۷ تا ۸ کیلوگرم گوشت ماهی و سایر غذاهای مکمل برای تغذیه هر کروکودیل تهیه می‌شود که هزینه زیادی در پی دارد.

پارک کروکودیل نوپک محیطی دلپذیر و امن برای دیدن کروکودیل‌ها از نزدیک است . در این پارک حیوانات متنوع دیگری نیز زندگی میکنند.بازدید کنندگان در مسیر بازدید توسط راهنمایان مجرب همراهی شده و اطلاعات مربوط به نحوه زندگی حیوانات به آنها توضیح داده می‌شود. .
پارک کروکودیل نوپک مجموعه ای برای شناخت بهتر حیوانات و دوست داشتن آنهاست، فضایی خاطره انگیز برای خانواده‌ها و آموزش فرزندان می‌باشد.
مزرعه کروکودیل نوپک در طی چند سال اول فعالیت خود پرورش موفق کروکودیلها و تولید آزمایشی محصولات کروکودیل را داشته است. بخشی از دیگرافتخارات نوپک در سالهای اخیر :

کسب عنوان کارآفرین برتر جشنواره ملی زنان کارآفرین کشور در سال 1391 (تندیس جشنواره به سرکار خانم روستایی مدیرعامل و بنیانگذار این مزرعه اعطا شد).
لوح سپاس سازمان منطقه آزاد قشم به پارک کروکودیل نوپک به عنوان مجموعه گردشگری موفق در جزیره قشم در سال 1391

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
جاذبه گردشگری
جاذبه طبیعت گردی
موزه
بازار
غذای محلی
هتل ها
هتل های آپارتمانی
ویلاها
رستوران
کافی شاپ
فست فودی
اقامتگاه های بوم گردی
مجتمع تجاری