در آب‌هاى جنوب جزیره قشم، در سواحل روستاى ساحلى شیب دراز صخره‌هاى مرجانى از وسعت قابل توجهى برخوردارند. در این حوالی گله‌هاى بزرگى از دلفین‌ها همواره مشاهده مى‌شوند. به نظر مى‌رسد که این ناحیه مرجانى یکى از مهم‌ترین مراکز تغذیه و زندگى دلفین‌هاست.

برای مشاهده این دلفین ها بهترین گزینه استفاده از تورهای جزیره هنگام است. قایق های این تورها معمولا صبح ها از اسکله روستای ساحلی شیب دراز به سمت جزیره هنگام حرکت می کنند. محل اصلی شنای دلفین ها نیز در این مسیر است. اگر شانس با شما همراه باشد در بخشی از مسیر قایق ها می ایستند تا شما شنای دلفین ها را تماشا کنید و پس از کمی توقف، قایق ها ادامه مسیر تا جزیره هنگام را می پیمایند.

در این جزیره مردم محلی با فروش صنایع دستی و سمبوسه و فلافل و ... کسب درآمد دارند و شما می توانید در حدود نیم ساعتی که قایق ها در این جزیره توقف دارند، در جزیره هنگام پیاده روی کرده و از این محصولات خریداری نمایید.

دقت نمایید با توجه به اینکه قایق ها نمی توانند خیلی به جزیره هنگام نزدیک شوند، کمی با فاصله توقف می کنند و شما مجبورید کمی از مسیر را در خلیج فارس پیاده طی کنید. البته این مسیر بسیار کم است و حداکثر عمق آب تا زانو می باشد.

پس از حدود نیم ساعت توقف قایق ها شما را به همان ساحل روستای شیب دراز بر می گردانند.

لازم به ذکر است شما هم می توانید برای این تور قایق اختصاصی بگیرید و هم از قایق های عمومی استفاده کنید که بالطبع قایق های اختصاصی بسیار گرانتر خواهد بود.

نمایش بیشتر
مکانهای پیشنهادی
موزه
بازار
غذای محلی
هتل ها
هتل های آپارتمانی
ویلاها
رستوران
کافی شاپ
فست فودی
اقامتگاه های بوم گردی
مجتمع تجاری
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    علاقه مندان می توانند از دو طریق به بازدید دلفین ها بپردازند:

    1 - اسکله روستای شیب دراز در 48 کیلومتری قشم

    2 - اسکله ی کندالو از سمت خلیج دیرستان در 62 کیلومتری شهر قشم