• فرودگاه شرمتوف
 • فرودگاه شرمتوف
 • فرودگاه شرمتوف

فرودگاه شرمتوف

  (Sheremetyevo International Airport)   
  +7 (495) 578-65-65 / +7 (925) 100-65-65

نوشتن نظر


شهر مسکو با ۳ فرودگاه بین المللی و ۵ فرودگاه داخلی یکی از شلوغ ترین خط های هوایی را در جهان دارد.

اکثر پروازهایی که از ایران به مسکو میروند در فرودگاه شرمتوف (Sheremetevo) با کد یاتا svo فرود می آیند. فاصله این فرودگاه مسکو تا مرکز شهر حدود 30 کیلوتر می باشد و فرودگاه در شمال غربی شهر مسکو واقع شده است.

فرودگاه شرمتوف که به آن شرمتیوو یا شرمیتوا نیز می گویند در سال 1957 میلادی به بهره برداری رسیده است.

فرودگاه شرمتوف دارای ۴ پایانهٔ مسافربری عملیاتی و یک پایانه برای استفاده‌های خصوصی و ویژه است. پایانه‌های این فرودگاه براساس موقعیت جغرافیایی به دو گروه پایانه های شمالی و پایانه های جنوبی تقسیم می شوند.

نمایش بیشتر
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * در فرودگاه مسکو و در هنگام ورود فرمی به شما داده می شود که باید آن را پر کرده و تا پایان سفر همراه خود نگه دارید. گم کردن این فرم مشمول جریمه نقدی می باشد.

  * برای رفتن از فرودگاه به شهر می توانید هم از ون ها و هم از اتوبوس شماره 551 که در بیرون فرودگاه قرار دارند استفاده کنید تا شما را ظرف 30 دقیقه به ایستگاه متروی رچنوی واکزال (Rechnoy Vokzal) برسانند. از آنجا نیز می توانید به وسیله مترو به هر کجای شهر که می خواهید بروید. خط 517 اتوبوس ها نیز مسافران را به ایستگاه پلانروایا (Planernaya) می رسانند.

  * یکی دیگر از روش های رسیدن از فرودگاه به مرکز شهر قطار سریع السیر مسکو می باشد.

  * قطارهای قرمز رنگ آئرواکسپرس (Aeroexpress) نیز از 5 صبح تا 12:30 شب مسافران را به مرکز شهر می برند. قیمت بلیط این قطارها در دو حالت اقتصادی و بیزینس کلاس فروخته می شود.

  * اینترنت وای فای در این فرودگاه فقط برای دارندگان سیم کارت روسی رایگان است و دیگر مسافران برای استفاده از اینترنت رایگان باید به رستوران ها و کافه هایی که اینترنت رایگان دارند، مراجعه کنند.

  * در ترمینال F موزه تاریخ فرودگاه قرار دارد که می توانید از ساعت 9 صبح تا 16 از آن بازدید کنید. این موزه روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است.

  * در ترمینال D امکان دوش گرفتن از ساعت 9 صبح تا 9 شب وجود دارد که البته بر خلاف خیلی از فرودگاه ها برای 30 دقیقه دوش گرفتن باید هزینه مربوطه را پرداخت کنید.

  * در ترمینال F و در نزدیکی باجه فروش بلیط قطار آئرو اکسپرس می توانید ارز خود را با قیمت مناسبی به روبل تبدیل کنید