جزیره پانگکور جزیره‌ای در ساحل ایالت پراک در شمال غربی مالزی غربی است.دسترسی به این جزیره توسط قایق از شهر لوموت ممکن است و حدود ۴۰ دقیقه طول می‌کشد. پانگ کور تنها ۸ کیلومتر مربع وسعت و هزار نفر جمعیت دارد و علی‌رغم تبلیغ شدید آن توسط دولت مالزی به عنوان مرکزی توریستی (که باعث جذب گردشگران بین‌المللی بسیاری هم شده‌است) هنوز ماهیگیری و صنایع ماهی محلی، اصلی‌ترین صنعت آن هستند.

این جزیره پیشنهادی عالی برای کسانی است که می‌خواهند همزمان از دریا و جنگل لذت ببرند. پانگ‌کور به معنای واقعی طبیعتی بکر وزیبا را در خود جای داده‌است. ساحل مرجانی، دریای شفاف، سواحلی با شن‌های سفید که در زیر نور آفتاب می‌درخشند وجنگل‌ها و درختان سربه فلک کشیده این جزیره را به یکی از زیباترین جزایر مالزی تبدیل کرده است.

 در این جزیره زیبا امکانات تفریحی زیادی وجود دارد که می‌تواند هر سلیقه‌ای را راضی نگه دارد؛ از جمله: شنا و تفریحات آبی متنوع، جنگل‌نوردی، کوه پیمایی، بازدید از حیات وحش فوق‌العاده ودیدن پلانکتون‌های آبی که شب‌ هنگام در آب دریا می‌درخشند .اگر هم دوستدار بناهای تاریخی هستید، می‌توانید سری به معبد چینی فولین کنگ، معبد کالی امان و همچنین بازمانده‌های یک قلعه معروف هندی که جزو مکان‌های دیدنی این جزیره است، بزنید.


نمایش بیشتر
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۲۵,۰۰۰ نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • مساحت : ۸ کیلومتر مربع