• پارک تامان ناگارا
  • پارک تامان ناگارا

پارک تامان ناگارا

  (Park Taman Negara)   

نوشتن نظر


این پارک جنگلی پیشنهادی ویژه برای دوستداران طبیعت است. اگر به مالزی رفتید از این جنگل بسیار زیبا نگذرید.این جنگل در سه محدوده ایالتی گسترده پاهنگ، کلانتان، ترنگانو گسترده‌شده که بیشترین وسعت آن مربوط به ایالت پاهنگ است. پارک تامان ناگارا یکی از قطب‌های مهم بوم گردی به شمار می‌آید ودارای جاذبه‌های زیبا ومتنوع زیست شناختی وزمین شناختی است وپوشش گیاهی متنوع وشگفت آوری دارد. تامان ناگارا یکی از قدیمی‌ترین جنگل‌های بارانی در دنیاست که قدمت آن به 130 میلیون سال پیش برمی‌گردد.

این محدوده دارای پستانداران کمیابی مانند ببرهند و چینی،کرگردن سوماترایی، گاو وحشی مالایی وفیل آسیایی است.بنابراین توصیه ما این است که برای رفتن به این جنگل انبوه، اول از همه تحقیقات لازم را انجام بدهید و حتما همراه با راهنما به مناطق امن وحفاظت شده آن بروید تا دچار مشکل نشوید.

 از جاذبه‌های دیگر این منطقه جنگلی می‌توان به رودخانه تاهان که از میان این جنگل می‌گذرد و دارای نمونه کمیابی از ماهی‌های مالایی است ، همچنین پل‌های معلقی که در دل جنگل ساخته ‌شده‌اند و غارهای شگفت‌آور آن اشاره کرد. کشتی‌های تفریحی زیادی در رودخانه تاهان شناورند تا شمارابه گشت و گذار روی این رودخانه ببرند.همچنین عبور از روی پل‌های معلق  فرصت تماشای طبیعتی بکر و فوق‌العاده را برای شما امکان پذیر می‌کنند. غارهای شگفت‌انگیز این منطقه را می‌توان با پای پیاده و همچنین قایق پیمود.


نمایش بیشتر