• فرودگاه پوولکوو
 • فرودگاه پوولکوو
 • فرودگاه پوولکوو

فرودگاه پوولکوو

  (Pulkovo International Airport)   
  Pulkovskoe sh., St Petersburg, Russia, 196140
  +7 812 337-38-22

نوشتن نظر


فرودگاه بین المللی پولکوو که پولکووا نیز گفته می شود در خارج از شهر سنت پترزبورگ قرار دارد. برای دسترسی به فرودگاه سنت پترزبورگ فقط می توانید از تاکسی و یا خط اتوبوس های 13 و 38 استفاده کنید. از مرکز شهر تا فرودگاه با اتوبوس حدود 30 دقیقه راه است.

این فرودگاه دارای سه ساختمان به نام های Pulkovo 1 و Pulkovo 2 و Terminal 1 می باشد که ساختمان ترمینال 1 به عنوان جدیدترین و اصلی ترین ساختمان شناخته می شود و امروزه اکثر پروازها به این ترمینال صورت می گیرد.

این فرودگاه دارای اینترنت وای فای رایگان و صندوق امانات و نگهداری از وسایل است.

از نقطه ضعف های این فرودگاه می توان به نداشتن دوش، محل استراحت و حتی مکان های شارژ گوشی موبایل اشاره کرد. البته در صورتیکه توقف طولانی مدت در این فرودگاه دارید برای استراحت می توانید به هتلی که دقیقا در کنار فرودگاه قرار دارد مراجعه کنید.

کد اختصاصی این فرودگاه IATA می باشد.

نمایش بیشتر
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * در طبقه دوم این فرودگاه یک کلیسای کوچک ارتدوکس قرار دارد.

  * در طبقه سوم سالن اصلی دو محل بازی برای کودکان وجود دارد.

  * اتوبوس هایی که از فرودگاه به سطح شهر می روند مسافران را به ایستگاه ماسکوفسکای (Moskovsky station) می برند.

  * در طبقات مختلف ترمینال اصلی، فروشگاه های عرضه کننده مواد غذایی از قبیل مک دونالد، استارباکس و غیره وجود دارند که معمولا از ساعت 8 صبح تا 11 شب خدمات ارائه می دهند

  * در فرودگاه پولکووای سنت پترزبورگ صرافی وجود ندارد. البته این مشکل کلا در شهر سنت پترزبورگ وجود دارد و باجه های تبدیل ارز بسیار کم هستند. بهتر است پولتان را قبل از سفر و یا اگر قبل از سنت پترزبورگ به مسکو رفته اید، در آنجا تبدیل کنید.