• پارک جنگلی ناهار خوران
  • پارک جنگلی ناهار خوران
  • پارک جنگلی ناهار خوران

پارک جنگلی ناهار خوران

  گرگان- چهار کیلومتری جنوب شهر گرگان

نوشتن نظر


پارک جنگلی ناهارخوران گرگانناهارخوران قدیمى ترین تفرجگاه استان گلستان در گرگان است که بسیارى از ایرانیان با آن آشنایى دارند. نهارخوران در 4 کیلومترى جنوب شهر گرگان واقع شده است. .این مجموعه بدلیل موقعیت خاص جغرافیایى و واقع شدن در دو دامنه پر شیب، داراى آب و هواى مناسبى میباشد و همواره پذیراى گردشگران بسیارى است.

درختان سر به فلک کشیده جنگل باستانی همراه با امکانات گردشگری ناهارخوران ، تفرجگاهی زیبا با چشم اندازی دیدنی را در منطقه ایجاد کرده که نه تنها مردم استان از رفتن به ناهار خوران سیر نمی شوند؛بلکه گردشگران بی شماری در تمام ایام سال وبخصوص تعطیلات نوروز و تابستان به آن روی می آورند . به همین سبب کمتر گردشگری و مسافری است که به شهر گرگان سفر کرده و یکبار به ناهاخوران نرفته باشد.

از لحاظ آب و هوایی ، ناحیه ناهارخوران گرگان جزو نواحی معتدل و نیمه مرطوب خزری است که آب و هوای آن مطبوع و ملایم است و به دلیل افزایش ارتفاع ، هوای خنک تری نسبت به شهر گرگان بویژه در فصل تابستان دارد .

بیشتر جاذبه های گردشگری ناهارخوران ، طبیعی است و عمده بازدیدکنندگان برای استفاده از محیط ، چشم انداز ها ، آب و هوا ، پیک نیک ، پیاده روی ، ورزش ، کوهپیمایی و فعالیت های مشابه به این منطقه می آیند.

افزون بر این در ناهار خوران امکانات رفاهی ، رستوران ، شهر بازی و بازارچه های کوچکی وجود دارد . پس نگران هیچ چیز نباشید حتی در این منطقه چند هتل نیز وجود دارد که می توانید در آنها اقامت داشته و از طبیعت اطراف لذت بیشتری ببرید.


نمایش بیشتر