• پارک جنگلی النگ دره
  • پارک جنگلی النگ دره
  • پارک جنگلی النگ دره
  • پارک جنگلی النگ دره

پارک جنگلی النگ دره

  گرگان، ۵ کیلومتری جنوب غربی گرگان در مسیر جاده ناهار خوران

نوشتن نظر


بی شک یکی از زیباترین پارک های جنگلی در شمال کشور است که باید ازآن دیدن کرد.

این پارک که درمسیر جاده ناهار خوران قرار دارد یکی از بهترین مکان ها برای پیک نیک و طبیعت گردی است .

النگ دره دارای هوایی بسیار دلپذیر ، خوب و پوشش متنوعی از درختان جنگلی است و البته مکان مناسبی برای دوستداران طبیعت وعلاقه مندان به جنگل نوردی .

هم چنین در تمام طول این پارک جایگاه هایی برای نشستن و پیک نیک و انواع امکانات رفاهی وجود دارد که باعث محبوبیت بیشتر آن شده است .

پارک جنگلی النگ دره، با داشتن آب و هوای کوهستانی، دارای تابستان معتدل و زمستان سرد و برفی است. آب و هوای این منطقه حداقل ۱۰ درجه خنک تر از نقاط شهری و پرجمعیت است. مهم ترین انواع درختان این پارک جنگلی را انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی تشکیل می دهد.

این منطقه در فصل های بهار و تابستان بویژه در روزهای گرم و آفتابی  میزبان افراد و خانواده های شهری و روستایی است که از هوای گرم و شرجی شهر گرگان، روستاها و شهرهای اطراف به این منطقه پناه می برند تا ساعاتی را در فضایی مطبوع سپری کنند. آب مورد نیاز پارک از چشمه افرایی و زیبایی که در اطراف پارک واقع شده تأمین می شود . رودخانه « قلاشی » از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد داشته و تقریباً از وسط آن می گذرد . در نزدیکی این رودخانه ، ۳ چشمه آب با کیفیت بسیار بالا قرار دارد که چشم انداز طبیعی منحصر به فردی ایجاد کرده است.

امکانات موجود در پارک النگ دره شامل برق رسانی ، سرویس های بهداشتی ، جاده آسفالته ، پارک کودک ، زمین ورزش ، ساختمان های نگهبانی ، منطقه کمپینگ و پیک نیک است.


نمایش بیشتر