این منطقه زیبای گردشگری در مسیر جاده ترانزیتی و ارتباطی گچساران- شیراز و حدود 5 کیلومتری شهر باشت به منطقه سرسبزی می رسیم که همچون زمردی در مناطق جنوبی کهگیلویه و بویر احمد می درخشد. منطقه گردشگری شلال دون جزو سرسبزترین مناطق ایران است که سبزه هایش نه سنگ می شناسند و نه خاک، تا جایی که چشم کار می کند این سبزه ها روییده اند انگار لباسی سبز برتن طبیعت پوشانده اند.

این منطقه با طبیعت زیبا و دل انگیزش با پوشش گیاهی جنگلی وسیع از تپه ماهورها و دره های زیبایی تشکیل شده است که همه ساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است که به دلیل طبیعت بکر ، آب و هوای مناسب و امکاناتی از جمله تاسیسات گردشگری مورد توجه قرار گرفته است. این منطقه از مناطق نمونه گردشگری استان می باشد.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویر احمد با ایجاد تاسیسات گردشگری از جمله حفر چاه آهکی، انتقال خط لوله آب به طول سه کیلومتر، احداث منبع بتونی آب با ظرفیت ۲۰۰ مترمکعب در ارتفاعات بالادست منطقه، احداث چندین سرویس بهداشتی، احداث سکوی نمازخانه، احداث آب‌خوری در چندین نقطه، تسطیح منطقه، ایجاد پارکینگ، ایجاد کمپینگ های اقامتی،سکوسازی در چندین نقطه از آن و تأمین شبکه برق منطقه «شلال دون» بر رونق گردشگری آن افزوده است.


نمایش بیشتر
  • امکانات

  • جای پارک 
مکانهای پیشنهادی
جاذبه تاریخی
جاذبه طبیعت گردی