کوه کله قندی یا شوگر لوف (Sugarloaf Mountain) یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری برزیل به شمار می رود.

کوهی در دهانه خلیج گوانابرا در شبه جزیره ای که در اقیانوس اطلس واقع شده. نام این کوه ۳۹۶ متری از شکل آن که شبیه کله قند میباشد گرفته شده.

تله کابینی شیشه ای که گنجایش ۶۵ نفر را دارد و مسیری ۱۴۰۰ متری بین قله پائو دی آکوکار و کارا دی کائو را در هر ۲۰ دقیقه طی میکند مسافران را به بالای این کوه انتقال میدهد.

خط اصلی تله کابین در سال ۱۹۱۲ ساخته و در سال های ۱۹۷۲ و ۲۰۰۸ بازسازی شده است. تله کابین جالب این کوه، نمایی پانوراما و زیبا به مسافران ارائه میدهد.

این کوه با ارتفاع 396 متر در شهر ریودوژانیرو در کشور برزیل قرار دارد. ارتفاع این کوه از سطح دریا 1400 متر است. شما می توانید با تله کابین به این قله صعود کنید و مناظر زیبایی را که زیر پای شما هستند مانند خلیج گوانابارا ، ساحل کوپا کابانا و... مشاهده کنید.

کوهنوردان ترجیح می دهند به جای اینکه با تله کابین به قله برسند ، خودشان این مسیر بپیمایند .

کوه کله قندی به شکل مخروطی عظیم و در عین حال فوق العاده ای می باشد. بسیاری از افراد با شنیدن نام این کوه دچار تعجب می شوند.اما چرا کوه را این چنین نام گذاری کرده اند؟ عده ای معتقدند علت نامگذاری این کوه شکل ظاهری آن است که شبیه کله قند است. عده ای دیگر هم می گویند نام کوه از زبان سرخ پوستی گرفته شده و به معنی << کوه بلند >> است.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات : بهتر است از قبل بلیط رزرو کنید تا با صف‌های شلوغ روبرو نشوید.