کوپاکابانا منطقه‌ای است در ناحیه جنوبی شهر ریو دو ژانیروی برزیل. کوپاکابانا بخاطر ساحل۴ کیلومتری خود شهرت دارد.

ساحل کوپاکابانا از خیابان پرینسسا ایزابل شروع و به پوستو سیکس خاتمه می یابد. در انسوی کوپاکابانا دو ساحل کوچک ، یکی داخل قلعه کوپاکابانا و دیگری بعد از آن ، یعنی ساحل دیابو قرار دارد.

این ساحل یکی از مشهورترین سواحل دنیاست و ترکیبی از سنت، شکوه و جذابیت دارد. این ساحل که در راستای خیابان آتلانتیک واقع شده است، میزبان رویدادهای بزرگی همچون جام قهرمانی فوتبال و والیبال ساحلی بوده و کنسرت های فراوانی میلیون ها نفر را در این ساحل گرد هم آورده است. در شب سال نو، یکی از بزرگترین جشن های سال نو در این ساحل برگزار می شود. سنگفرش موجی شکل سیاه و سفید پیاده روی آن در دنیا مشهور است که از پیاده روهای لیسبون الهام گرفته شده است.

ساحل آرپودور ، جایی که موج سوران بسیاری را به خود جذب می کند نیز از جذابیت های این منطقه می باشد.

ساحل والی را به جهت نوع والیبالی که با پا در آنجا بازی میشود، امتحان کنید. آنچنانکه محلی ها در سواحل ماسه سفید در گذشته بازی میکردند. مطمئنا شما از هر نوع تفریحی که انتخاب نمائید لذت خواهید برد.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    فروشندگان دوره‌گرد زیادی در سراسر این ساحل غذا می‌فروشند، بنابراین نیاز نیست غذا یا نوشدنی به همراه داشته باشید، مگر اینکه نخواهید از آن‌ها خرید کنید. برای اینکه توجه فروشندگان را به خود جلب کنید، تنها کافی است کلمه‌ی " Oye" را به زبان بیاورید. علاوه بر این فروشندگان، تعداد زیادی کیوسک مواد غذایی هم در طول این ساحل وجود دارد.

    اگر علاقه‌ی چندانی به گرفتن حمام آفتاب ندارید، می‌توانید یک قایق یا تخته‌ی موج‌سواری اجاره کنید و به دل آب‌های این ساحل بزنید.