• باغ پالم
  • باغ پالم
  • باغ پالم
  • باغ پالم

باغ پالم

  (Palm garden)   

نوشتن نظر


در قلب شهر فرانکفورت باغی که گیاهانی از سراسر جهان در آن گرد آورده شده است . این پارک که palm garden نام دارد در سال 1868 میلادی به مساحت 50 ایکر احداث شده است .

در این باغ وسیع علاوه بر نمایش گل های متنوعی از سراسر جهان ، برنامه های گوناگونی همچون نمایشگاه های فصلی ، برنامه های تفریحی ، کنسرت های موسیقی و جشنواره های موضوعی برگزار می شود.

Tropicarium نام گلخانه ای سرپوشیده و مجهز به سیستم های سرمایش ، گرمایش و کنترل رطوبت است که گیاهان مناطق استوایی در آن نگهداری می شود و از مهم ترین و دیدنی ترین قسمت های این باغ محسوب می شود .

مساحت این بخش بالغ بر 5000 متر مربع می باشد و گونه های گیاهی  گرمسیری همچون نخل ها ، کاکتوس ها ، سرخس ها ، ارکیده ها در آن به نمایش گذاشته شده است . در صورتی که زمان کافی برای بازید داشته باشید می توانید گونه های خارق العاده ای را در این باغ مشاهده کنید که از مناطق گوناگون کره زمین جمع آوری شده و نگهداری می شوند. در بین مسیر های باغ و فضای سبز با نیمکت ها ، گونه های گیاهی به صورت موضوعی (thematic) در باغچه ها وگلخانه ها به نمایش گذاشته شده است .

بازدیدکنندگان یک منظر مرطوب و با طراوت گرمسیری را در این باغ تجربه می کنند چرا که در این باغ انبوهی از نخل ها ، گیاهان باشکوه ، بوته های تنومند و سرخس ها به نمایش در آمده است .

در یک آلواریوم غار مانند زیر زمینی ، دنیای رنگارنگ زیر آب در مناطق گرمسیری شبیه سازی شده است . از جاذبه های دیگر این باغ ، گلخانه شیشه ای است که دنیای گیاهان مناظر مختلف مناطق استوایی همچون دشت هایبی درخت ، مه بیابانی ، باد و باران جنگلی به شیوه واقعی در آن عرضه شده است . در تضاد با این منظره، بازدید کنندگان ، دنیای گیاهان مناطق سردسیر نمکره جنوبی و قطب جنوب را مشاهده می کنند . بخش ویژه این باغ ، گلخانه ای است به مساحت 200 متر مربع در مرکز آن که گل های رنگارنگی در آن پرورش داده می شود.

هر ساله در ماه ژوئن ، جشنواره گل رز و نور افشانی در این باغ برگزار می شود. جشنواره گل رز از سال 1931 برگزار می شده است. برنامه ملکه گل ها ، نور افشانی با شکوه و برنامه های موزیکال همگی در جشنواره سالانه palm garden برگزار می شود .

در آخر هر هفته جشن نور وصدا برگزار می شود و هر شنبه بعد از ظهر تصاویری متنوع در باغ ها به نمایش در می آید . یک آتش بازی و نور افشانی باشکوه پایان بخش مراسم می باشد.

به همه کسانی که قصد مسافرت به شهر فرانکفورت را دارند پیشنهاد می شود که بازدید از این باغ دیدنی را در برنامه های خود قرار دهند.


نمایش بیشتر