در تورهای جزیره هرمز چه چیزهایی خواهید دید ؟؟

در تورهای جزیره هرمز چه چیزهایی خواهید دید ؟؟

۱۳۹۷/۰۹/۱۷   -   ۲ سال قبل
در تورهای جزیره هرمز چه چیزهایی خواهید دید ؟؟

اگر از جزیره قشم یا شهر بندرعباس به جزیره هرمز بروید در اسکله این جزیره می توانید موتور سه چرخ یا ماشین به صورت ساعتی همراه با راننده کرایه کنید و از دیدنی های مختلف جزیره هرمز دیدن کنید.

مهمترین جاذبه هایی که راننده های این موتورهای سه چرخ و یا ماشین ها شما رو می برند به ترتیب به شرح زیر است:


قلعه پرتغالی ها

اولین جایی که شما بازدید خواهید کرد قلعه پرتغالی ها خواهد بود. این قلعه در فاصله کمی از اسکله قرار دارد و تنها جاذبه تور شما خواهد بود که برای ورود به آن نیازمند تهیه بلیط (البته با قیمتی پایین) هستید.

زمان مورد نیاز بازدید از این قلعه به شما بستگی دارد که چقدر میخواهید در این قلعه چرخ بزنید ولی به طول میانگین حدود 30 دقیقه بازدید این قلعه زمان نیاز دارد.


الهه نمک

یکی از زیباترین مناطقی که در جزیره مشاهده خواهید کرد همین الهه نمک است. در این محل چندین کوه بزرگ و زیبا وجود دارد که از سنگ نمک درست شده اند.

برای رسیدن به این کوه حدود ده دقیقه پیاده روی باید انجام دهید و حدود 20 الی 30 دقیقه نیز بازدید از این محل زمان نیاز دارد.


فرش رنگی

این جاذبه بیشتر در ایام عید دیدن دارد و بازدید از آن در دیگر ایام سال می تواند صرفا بازدیدی کوتاه از فرشی از خاک های رنگی باشد که متناسب با ماهی که از آن بازدید می کنید ممکن است خیلی هم سالم نمانده باشد. برای همین با توجه به اینکه هزینه موتورهای سه چرخ به صورت ساعتی با شما محاسبه می شود، خیلی در این محل زمان را از دست ندهید.

جاذبه های بعدی ارزش بیشتری برای وقت گذاری دارند.


غار نمک

بازدید از این غار نمکی کمی سخت است. برای بازدید از آن لازم است داخل غاری تنگ و تاریک شوید. برای همین بهتر است از قبل چراغ قوه ای همراه خود داشته باشید.

بازدید از این جاذبه نیز 15 الی 20 دقیقه از شما وقت خواهد گرفت.


دره رنگین کمان

یکی از مکان های قشنگ جزیره هرمز که در آن می توانید خاک های رنگی جزیره هرمز را در کنار هم مشاهده کنید. در این محل بیشتر از هر جای دیگری می توانید روی سنگ های رنگارنگ جزیره قدم بزنید.

برای این مکان نیز بین 20 الی 30 دقیقه وقت در نظر بگیرید.


دره مجسمه ها

از نظر خود اهالی جزیره این محل زیباترین جاذبه جزیره است ولی بازدید از آن همت ویژه ای را طلب می کند.

در دره مجسمه ها شما کوه هایی را مشاهده خواهید کرد که در اثر فرسایش به شکل های گوناگونی در آمده اند ولی این موضوع دلیل اصلی بازدید از این محل نیست.

شما برای رسیدن به این محل نیاز است که حدود 20 الی 30 دقیقه پیاده مسیری را طی کنید و از دل کوه های زیبای منطقه عبور کنید تا به نمایی زیبا از خلیج فارس برسید.

آن چیزی که این محل را زیبا و متفاوت می کند تماشای خلیج زیبای فارس از ارتفاعات این منطقه است.

بازدید از این منطقه بدون احتساب زمان رفت و برگشت حدود 15 دقیقه زمان نیاز دارد.


ساحل سرخ

جزیره هرمز به خاک سرخش شناخته می شود و این ساحل یکی از بهترین و زیباترین مکان های جزیره برای مشاهده این خاک سرخ در کنار دریا است.

البته در بخشی از این مکان ساحل نقره ای نیز قرار دارد که خاک این ساحل نقره ای رنگ می باشد.

بازدید از این جاذبه کاملا به شما بستگی دارد. می توانید حدود 15 دقیقه باشید و بعد به مسیر ادامه دهید و می توانید در کنار ساحل پایی به آب زده و مدت زمان بیشتری در این محل استراحت کنید.


ساحل لاک پشت ها

بازدید از این ساحل در اردیبهشت ماه ارزش دارد و در دیگر ایام سال که لاک پشت ها در این منطقه حضور ندارند شاید دلیلی برای بازدید طولانی از این منطقه وجود نداشته باشد.

اگر در دره مجسمه ها بخاطر پیاده روی زیاد نتوانستید به انتهای مسیر بروید و خلیج فارس را از ارتفاع تماشا کنید، این ساحل می تواند جایگزین خوبی برای آن باشد.

بازدید از این منطقه هم در ایام حضور لاک پشت ها حدود 20 دقیقه و در دیگر ایام سال حدود 10 دقیقه زمان نیاز دارد.


روزنه دریا

آخرین بازدید شما که با تور همراه خواهد بود این منطقه است. در این منطقه شرایطی وجود دارد که می توانید در دریا کمی شنا کنید.نکات کاربردی:

در محیط پیرامون اکثر این جاذبه ها، صنایع دستی بومیان جزیره به فروش می رسد.

تقریبا در طول مسیر سرویس بهداشتی وجود ندارد.

برای رفتن به جزیره هرمز از جزیره قشم باید صبح قبل از ساعت 6:30 در اسکله شهید رجایی قشم باشین

بلیط کشتی های جزیره با کارت ملی به فروش می رسد. اگرم کارت ملی همراهتان نیست، کدملی خود را حفظ باشید تا از دستگاه های الکترونیکی خرید کنید

کشتی ها ساعت 15 از جزیره هرمز به جزیره قشم برمی گردند.

حتما آب و کمی تنقلات همراه داشته باشین

نرخ موتورهای سه چرخ و ماشین ها در تابلوی در اسکله هرمز نوشته شده است. نیازی به قیمت گرفتن از خود راننده ها نیست ولی شاید بتوانید کمی تخفیف بگیرید.
نظر بیشتری وجود ندارد