پیشنهاد برنامه سفری 4 روزه به چابهار

پیشنهاد برنامه سفری 4 روزه به چابهار

۱۳۹۶/۱۰/۲۷   -   یک سال قبل
پیشنهاد برنامه سفری 4 روزه به چابهار

چابهار در جنوبی ترین نقطه ایران و در مرز کشور پاکستان قرار گرفته است. سفر به چابهار همیشه به خاطر ناشناخته بودن این خطه از کشور ایران با دودلی همراه بوده و بسیاری از مسافران نسبت به سفر به شهر تردید دارند. در این مطلب می خواهیم پیشنهاد برنامه سفری 4 روزه را به این شهر را به شما بدهیم.

پس با ویکی سفر همراه باشید.


روز اول:

پرواز خود را به نحوی تنظیم نمایید که تا قبل از ظهر وارد فرودگاه چابهار شوید تا بتوانید از روز اول خود نیز بهترین استفاده را ببرید.

روز اول با توجه به اینکه نصف روز را بخاطر پرواز از دست داده اید بهتر است از از دیدنی های نزدیک چابهار بازدید کنید. پیشنهاد ما برای امروز بازدید از روستای تیس است که در 11 کیلومتری شمال چابهار قرار دارد. در این روستا می توانید از قبرستان جن ها، غارهای سه گانه، مسجد تیس و قعله تاریخی تیس بازدید کنید و در پلاژ ساحلی تیس تفریح کنید. 

در مسیر روستای تیس منطقه آزاد اقتصادی چابهار قرار دارد که مملو از بازارهای گوناگون است. در مسیر برگشت از تیس به چابهار و محل اقامتتان از این منطقه آزاد اقتصادی نیز بازدید کنید.

بازدید از تیس و منطقه آزاد اقتصادی حدود 5 تا 6 ساعت شما را پر می کند و با توجه به اینکه در روز اول ممکن است بخاطر پرواز کمی خسته باشید، پس از بازگشت به چابهار به محل اقامت خود بروید تا خوب استراحت کنید.

فردا روز پر برنامه ای را در پیش دارید.


روز دوم:

برنامه امروز شما بازدید از خلیج گواتر در شرقی ترین نقطه چابهار است. این خلیج حدود 100 کیلومتر از چابهار فاصله دارد و با توجه به جاذبه های دیگری که در طول مسیر وجود دارد یک روز کامل شما را پر می کند و برای اینکه بتوانید به صورت کامل برنامه های امروز را انجام دهید لازم است تا صبح زود قبل از خوردن صبحانه از محل اقامتی خود خارج شوید و صبحانه را در طول مسیر بخورید. (بهتر است برای صبحانه چیزی همراه خود داشته باشید تا در طول مسیر دغدغه پیدا کردن مغازه برای خرید صبحانه را نداشته باشید.)

جاذبه هایی که در طول مسیر خلیج گواتر قرار دارد به شرح زیر است.

در ابتدای مسیر و پس از حدود 12 کیلومتر رانندگی شما به روستای رمین می رسید. با توجه به اینکه این روستا نزدیک چابهار است و در روزهای بعدی نیز می توان از آن بازدید کرد و با توجه به اینکه اگر بخواهید از این روستا بازدید کنید به دیگر برنامه های امروز ممکن است نرسید، بازدید از روستای رمین را فعلا بیخیال شوید و به مسیر خود ادامه دهید.

در ادامه مسیر و حدود 10 کیلومتر بعد از روستای رمین، تالاب صورتی رنگ لیپار قرار دارد. در کنار این تالاب کمی توقف کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. تالاب به ساحل بسیار نزدیک است و کنار ساحل تپه ماسه ای های کوچک بسیاری رو می بینید که ساخته خرچنگهاست. اگه ساکت و بی حرکت چند دقیقه ای بمانید، از لانه هاشون بیرون میان و می بینیدشون اما اگر کوچکترین حرکتی بکنید به درون سوراخ هاشون می روند. توقف کنار تالاب لیپار بین نیم ساعت تا یک ساعت کافی است. پس از بازدید از تالاب مجدد به جاده برگردید تا به مسیر امروزمون ادامه دهیم.

حدود 15 کیلومتر پس از تالاب لیپار کوه های مینیاتوری یا مریخی قرار دارند که حوالی آنها کمپ کوه های مریخی واقع شده است. در کنار این کمپ توقف کنید و هم از زیبایی های کوه های مینیاتوری لذت ببرید و هم عکاسی کنید و هم در داخل کمپ صبحانه بخورید و کمی کنار ساحل استراحت کنید.

اگر صبح حدود ساعت 7 از محل اقامت خود خارج شده باشید باید در حود ساعت 10 کنار کوه های مریخی باشید. تا ساعت 11 اینجا باشید و سپس به سمت روستای بریس در ادامه مسیر حرکت کنید.

شهرت اصلی روستای بریس به صخره معروف آن است که از آنجا غروب خورشید به زیبایی دیده می شود. بنابراین بازدید از روستا را در مسیر برگشت قرار می دهیم تا غروب آفتاب را اینجا باشیم. البته روستای بریس سرویس بهداشتی های خوبی دارد و فروشگاه های متعددی برای خرید میوه و تنقلات و ...  دارد. اگر از قبل برای خودتان تنقلات نیاورده اید کمی در این روستا توقف کنید و خرید انجام دهید.

حدود 25 کیلوتر بعد از روستای بریس شما به روستای پسابندر می رسید و 17 کیلومتر پس از آن خیلج گواتر قرار دارد. البته برای رسیدن به خیلج گواتر باید از یک پاسگاه نظامی رد شوید که اگر کارت شناسایی همراهتون داشته باشید مشکل خاصی ندارد.

حدود دو تا سه ساعت در خیلج گواتر باشید و قایق سواری و اگر خوش شانس بودید شنای دلفین ها را نظاره گر باشید و از جنگل های حرا بازدید کنید.

حدود ساعت 3 یا 4 از خیلج گواتر خداحافظی کرده و جاده ای که آمده ایم را بر میگردیم. پس از حدود 45 دقیقه به روستای بریس می رسیم. همان روستایی که قول داده بودیم غروب آفتاب را آنجا باشیم. پس در روستای بریس بمانید تا آفتاب غروب کند.

پس از غروب آفتاب نیز به سمت چابهار حرکت کنید تا پس از حدود یک ساعت به چابهار برسید. شام را در یکی از رستوران های محلی چابهار میل کنید و به محل اقامت خود بروید جهت استراحت

فردا نیز روز پر برنامه ای خواهد بود.


روز سوم:

امروز می خواهیم از روستای درک بازدید کنیم. روستایی که کمی از چابهار دور است ولی زیبایی های آن هر گردشگری را وسوسه بازدید از آن می کند.

برای رسیدن به روستای درک باید حدود 186 کیلومتر از چابهار به سمت غرب رانندگی کنید. در بین مسیر البته پدیده زیبای گل فشان در منطقه کهیر قرار دارد که از آن نیز بازدید خواهید کرد. برای همین بهتر است امروز نیز صبحانه خود را برداشته تا در طول مسیر و در زمانی مناسب که خواهم گفت، میل کنید.

پدیده گل فشان حدود 100 کیلومتر از چابهار فاصله دارد. اگر صبح زود از محل اقامتتان خارج شده باشید حدود ساعت 8 یا 9 در کنار این پدیده خواهید بود. صبحانه خود را در کمپ نزدیک این پدیده میل کنید و حدود 40 تا حداکثر یک ساعت از زیبایی های این پدیده طبیعی لذت ببرید.

پس از بازدید از گل فشان مسیر جاده را به سمت روستای درک ادامه دهید. دقت نمایید که حدود 50 کیلومتر بعد از پدیده گل فشان خروجی روستای درک قرار دارد که باید از جاده اصلی خارج شده و وارد این خروجی شوید. در این خروجی نیز 15 کیلومتر باید رانندگی کنید تا به روستای درک برسید. روستای درک هم ساحل زیبایی دارد و هم غروب آفتابی زیبا. متناسب با حال و حوصله خودتان برنامه ریزی کنید که چقدر می خواهید در این روستا بمانید. پیشنهاد ما این است که تا غروب آفتاب باشید ولی اگر خسته بودین می توانید زودتر به چابهار برگردین.

لازم به ذکر است در طول مسیر به روستای درک نیز در اطراف جاده کوه های مینیاتوری (کوه های مریخی) قابل مشاهده هستند.


روز چهارم:

امروز روز آخر سفر است و برنامه آن متناسب با ساعت پرواز شما متغیر خواهد بود. شما هم می توانید اگر وقت داشته باشید از روستای رمین که در برنامه روز دوم از کنار آن رد شدیم ولی از آن بازدید نکردیم، بازدید کنید و هم می توانید به بازدید از آرامگاه سید غلام رسول بروید. گشت و گذار در بازار قدیمی چابهار و خرید سوغاتی از دیگر برنامه های امروزتان متناسب با ساعت پروازتان می تواند باشد.
نظر بیشتری وجود ندارد