پیشنهاد برنامه سفری 4 روزه به جزیره قشم

پیشنهاد برنامه سفری 4 روزه به جزیره قشم

۱۳۹۶/۱۰/۱۹   -   یک سال قبل
پیشنهاد برنامه سفری 4 روزه به جزیره قشم

جزیره قشم یکی از جزایر زیبای خلیج فارس است که معمولا به خاطر شهرت  بیشتر جزیره کیش در سایه قرار گرفته است. در این مطلب می خواهیم پیشنهاد  برنامه سفری 4 روزه به این جزیره را به شما بدهیم. 

پس با ویکی سفر همراه باشید.


روز اول:

پرواز  خود را به نحوی تنظیم نمایید که تا قبل از ظهر وارد فرودگاه قشم شده باشید  تا بتوانید از روز اول خود نیز بهترین استفاده را ببرید.

یکی از جاذبه های جزیره قشم تنگه چاهکوه است که در غربی ترین نقطه جزیره قرار دارد و از مرکز شهر قشم که شرقی ترین  نقطه جزیره است، حدود یکساعت و نیم (90 کیلومتر) فاصله دارد ولی اگر از  فرودگاه قشم که در میانه مسیر شهر قشم و تنگه چاهکوه واقع شده، مستقیما به این جاذبه مراجعه کنید، فقط حدود 40 دقیقه زمان نیاز دارید.

برای همین پیشنهاد می کنیم ابتدا ناهار خود را در یکی از رستوران های روستای سهیلی مثل رستوران ناخدا علی صالح که در نزدیکی فرودگاه و در مسیر تنگه چاهکوه قرار دارد، میل کنید و سپس به بازدید از این جاذبه بروید. (این جاذبه برای افراد مسن و افرادیکه به سختی راه می روند، مناسب نیست)

جنگل های حرا نیز در بین مسیر تنگه چاهکوه و شهر قشم قرار دارند برای همین پیشنهاد میکنیم در مسیر برگشت از تنگه چاهکوه اگر خسته نیستید از جنگل های حرا نیز بازدید نمایید زیرا بازدید از این جنگل ها جزو برنامه های واجب سفر به  جزیره قشم است و اگر الان که در مسیر آنها قرار دارید از آن بازدید نکنید  در روزهای بعد مجبورید مسیر یک ساعته این جنگل ها را طی کنید.

پس از بازدید از جنگل های حرا به مرکز اصلی شهر قشم و محل اقامت خود جهت استراحت بروید. ذکر این نکته  ضروری است که اگر می خواهید هتلتان ساحلی باشد بهتر است یکی از هتل های ساحل طلایی و یا خلیج فارس را انتخاب نمایید.

با توجه به سنگینی برنامه امروز شام را در هتل یا یکی از رستوران های نزدیک هتل میل کنید.

بدیهی است که اگر خسته نبودید می توانید پس از شام به کنار ساحل رفته و کمی قدم بزنید.


روز دوم:

امروز یکی از هیجان انگیز ترین روزهای سفر قشم شما خواهد بود.

صبح اول وقت قبل از ساعت 9 در ساحل روستای شیب دراز باشید تا با یکی از تورهای این اسکله برنامه بازدید از دلفین های معروف قشم و جزیره هنگام را داشته باشید. این برنامه تقریبا صبح تا ظهر شما را پر می کند. برای  ناهار می توانید از محصولات خانگی اهالی جزیره هنگام مثل فلافل و سمبوسه  استفاده کنید.

پس از بازگشت از جزیره هنگام در مسیر به سمت شهر قشم، جزیره ناز را در پیش رو خواهید داشت. در کنار این جزایر نیز توقف کرده و از خدمات تفریحی آن مثل شترسواری و طبیعت زیبا و ... لذت ببرید.

پس از بازدید از جزایر ناز  و در مسیر برگشت به محل اقامتتان می توانید از دره ستارها نیز دیدن کنید.


روز سوم:

امروز را برای رفتن به روستای درگهان در نظر بگیرید. این روستا محلی بسیار مناسب برای خرید و گشت در ساحل اسکله   قدیمی آن است. اگر صبح زود از محل اقامت خود بیرون آمده بودین، در مسیر   رفت به روستای درگهان سری هم به پارک کروکودیل ها بزنید و سپس به درگهان بروید. ولی اگر نزدیک ظهر از محل اقامت خود خارج شده بودین ابتدا به درگهان بروید و در مسیر برگشت از پارک کروکودیل ها بازدید کنید.

دلیل  این تفاوت برنامه در این است که می خواهیم زمانی شما در روستای درگهان باشید که بتوانید ناهار را در یکی از رستوران های دریایی این روستا میل  کنید. یکی از معروفترین رستوران های درگهان، رستوران گلدن فود است.

پس از بازدید از روستای درگهان مجددا به شهر قشم برگشته و در یکی از ساحل های تفریحی آن به تفریحات دریایی بپردازید. ساحل هتل ساحل طلایی یکی از ساحل های خوب برای تفریحات دریایی است که اگر در همان هتل اقامت  داشته باشید رایگان بوده و اگر اقامت نداشته باشید باید هزینه ورودی پرداخت   کنید.

برنامه شب شما نیز می توانید بازدید از یک یا چند مرکز خرید شهر قشم باشد که پیشنهاد ما مراکز خرید سیتی سنتر شماره 1 و شماره 2 هست که از طریق تونل با هم ارتباط دارند. این مراکز خرید  امکانات تفریحی مثل شهربازی و بولینگ و بیلیارد و رستوران ... نیز دارند.


روز چهارم:

امروز در اختیار خودتاه هستید! متناسب با ساعت پروازتان می توانید برنامه ریزی کنید. برنامه هایی مثل بازدید از غار خوربس یا موزه ژئوپارک قشم و یا قلعه پرتقالی ها و خوردن ناهار در رستوران معروف قلعه یا رستوران معروف خاله در نزدیکی قلعه و یا رفتن به کنار ساحل و استفاده از دریا و تفریحات دریایی قشم


نظر بیشتری وجود ندارد